Kultūra

2018.09.29 10:42

Mirė vienas grupės „Jefferson Airplane“ įkūrėjų M. Balinas

BNS2018.09.29 10:42

Vienas iš 7-ojo dešimečio Kalifornijos psichodelinio roko grupės „Jefferson Airplane“ įkūrėjų Marty Balinas mirė būdamas 76 metų, penktadienį paskelbė JAV žiniasklaida.

M. Balinas karjeros pradžioje buvo folkmuzikos gitaristas San Fransiske, o vėliau įkūrė „Jefferson Airplane“ kartu su kitu gitaristu Paulu Kantneriu.

Pirmąjį albumą grupė išleido 1966-aisiais, bet sėkmę ir pripažinimą jai atnešė kitais metais išleistas albumas „Surrealistic Pillow“, tapęs auksiniu.

Tenoro balsą turėjęs M. Balinas šiam albumui, kuriame taip pat dainavo dainininkė Grace Slick, parašė keletą dainų.

Grupė savo statusą amerikiečių muzikos kultūroje dar labiau įtvirtino 1969-aisiais pasirodydama legendiniame Vudstoko festivalyje.

M. Balinas vėliau paliko grupę, bet aštuntajame dešimtmetyje prisijungė prie P. Kantnerio ir G. Slick naujos grupės, kuri tuomet jau vadinosi „Jefferson Starship“. Pasak žurnalo „Rolling Stone“, antroji šios grupės versija parašė dar daugiau hitų nei originalioji „Jefferson Airplane“.

1978-aisiais M. Balinas pradėjo solinę karjerą.

Jo šeima neįvardina konkrečios mirties priežasties, bet 2016 metais M. Balinui buvo atlikta atvira širdies operacija. Vėliau jis į teismą padavė ligoninę Niujorke, kurioje buvo atlikta ši procedūra: dainininkas kaltino gydymo įstaigą dėl komplikacijų, išsivysčiusių po operacijos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.