Kultūra

2018.09.28 14:47

Legendinio E. Presley šlovė neblėsta: į festivalį Europoje plūsta gerbėjai iš viso pasaulio

LRT KULTŪROS laida „Euromaxx“, LRT.lt2018.09.28 14:47

Ne visi žino, kad legendinis rokenrolo dainininkas Elvis Presley tuo metu, kai tarnavo kariuomenėje, gyveno nedideliame Vokietijos Bad Nauheimo miestelyje. Minint jo mirties dieną čia kasmet rengiamas Europos Elvey festivalis, į kurį dainininko gerbėjai suvažiuoja iš viso pasaulio.

1958-aisiais, savo karjeros viršūnėje, E. Presley buvo pašauktas tarnauti Jungtinių Valstijų kariuomenėje. Jis buvo paskirtas į netoli Frankfurto esantį Fridbergą.  Šalia jo esantis Bad Nauheimo miestelis pusantrų metų buvo jo namai. Šio fakto miestelio gyventojai nepamiršo.

Miestelyje rengiamame E. Presley festivalyje tvyro rokenrolo karaliaus dvasia – kur pasižiūrėsi – visur praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio automobiliai, mados ir šokiai pagal rokenrolo karaliaus muziką.

Beveik kiekviename Bad Nauheimo kampelyje išsaugotas koks nors prisiminimas apie Elvey. Pavyzdžiui, vietos gidas veda ekskursiją „Elvey keliais“ – būtinai reikia stabtelėti prie J. W. von Goethe`s gatvės 14-o namo, kuriame vykusiame vakarėlyje Elvey susipažino su savo gyvenimo meile Priscilla Beaulieu.

Daugiau apie tai – „Euromaxx“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.