Kultūra

2018.09.27 20:55

Dovana „The Rolling Stones“ ir kiti faktai apie Lietuvoje koncertuosiančius „BrainStorm“

LRT.lt2018.09.27 20:55

Kiek mažiau nei po mėnesio, spalio 20 d., Lietuvoje koncertuos garsiausia Latvijos grupė „BrainStorm“. Kol kaimyninės šalies pažibomis tituluojama grupė ruošiasi susitikimui su gerbėjais Vilniuje, dalinamės septyniais, reikšmingais „BrainStorm“ istorijos faktais.

Vieninteliai iš Baltijos šalių grupių grojo Glastonburio festivalyje

2013 m. grupė buvo pakviesta koncertuoti legendiniame Glastonburio festivalyje ir tapo pirmąja bei kol kas vienintele ten pasirodžiusia Baltijos šalių grupe. Tais pačiais metais festivalyje pasirodė grupės „The Rolling Stones“, „Arctic Monkeys“ ir „Mumford & Sons“, dalyvavo 148 tūkst. žmonių, o grupei „BrainStorm“ šis pasirodymas iki šiol išlieka vienu svarbiausių įvykių grupės istorijoje, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Beje, šiemet gimtojoje Latvijoje „BrainStorm“ vieni patys subūrė labai panašų kiekį žmonių – jų naujausio albumo „About the Boy Who Plays the Tin Drum“ pristatymo koncertuose dalyvavo per 120 tūkst. žiūrovų.

Turi ir ne muzikinių talentų

Grupės būgnininkas Kasparas Roga – beveik dvidešimties „BrainStorm“ vaizdo klipų režisierius, o klavišininkas Maris Mihelsonas sukūrė dizainus dviem grupės albumams – „Veronika“ ir „Četri krasti“ („Keturi krantai“).

Apie grupę sukurtas dokumentinis filmas „Prāta Vētra: Starp Krastiem / BrainStorm: Between Shores“

2015 m. dienos šviesą išvydo pilnametražis dokumentinis filmas apie „BrainStorm“. Jame rodomi 25-erius metus kaupti kadrai bei itin atviri grupės narių interviu. Per pirmą savaitę šį filmą pamatė net 10 tūkst. žmonių, jis rodytas penkiose valstybėse ir išleistas DVD formatu. Tais pačiais metais Latvijos kino apdovanojimuose nugalėjo geriausio garso takelio kategorijoje.

Apšildė „The Rolling Stones“

2003 m. „BrainStorm“ apšildė grupę „The Rolling Stones“ Prahoje, jų koncertinio turo metu. Pasirodymas įvyko dieną po Micko Jaggerio gimtadienio, „BrainStorm“ nariai gimtadienio proga jam padovanojo saksofoną.

Dirba su vienu žymiausių pasaulyje muzikos fotografų

Keliose „BrainStorm“ albumų fotosesijose grupę įamžino vienas žymiausių pasaulyje fotografų Antonas Corbijnas, kuris taip pat yra ir puikus vaizdo klipų bei kino režisierius. Jis sukūrė ir grupės logotipą. Iš Olandijos kilęs menininkas taip pat yra dirbęs su „Depeche Mode“, U2, Moby, „Nirvana“, „Joy Division“, Bobu Dylanu, „Eurythmics“, „Roxette“ ir daug kitų.

Pateko į „Grammy sąrašus“

2015 m. „BrainStorm“ albumas „7 Steps of Fresh Air“ buvo patekęs į pirmąjį „Grammy“ atrankos ratą geriausio pop muzikos albumo apdovanojimui gauti. Iš 21 tūkst. kandidatavusių į šį etapą buvo atrinkti vos 300 albumų, tarp kurių tais metais buvo ir Taylor Swift, „Florence and the Machine“, Lana del Ray ir kitų darbai.

Nufilmavo vaizdo klipą Tarptautinėje kosminėje stotyje

Vienai iš naujausio grupės albumo dainų „Wonderful Day“ nufilmuotas vaizdo klipas ypatingas tuo, jog pagrindiniu vaizdo klipo aktoriumi ir net operatoriumi tapo Rusijos kosmonautas Sergejus Riazanskis, o dalis klipo scenų nufilmuotos atvirame kosmose, antrosios jo kosmoso ekspedicijos metu.

„Niekada nepamiršime pirmos akimirkos, kai pamatėme pirmuosius S. Riazanskio atsiųstus kadrus! – sakė grupės nariai. – Kai girdi ir matai savo dainos žodžius kosmose, nori to ar nenori, sukyla adrenalinas ir nepaaiškinami jausmai.“

Lietuvoje nuo 2001 m., kai grupės daina „Maybe“ užkariavo daugelį Lietuvos radijo stočių topų, besilankantys „BrainStorm“ spalio 20 d. koncertų salėje „Compensa“ pristatys savo naujausią albumą „About the Boy Who Plays the Tin Drum“ bei hitais tapusias grupės dainas.