Kultūra

2018.09.26 20:30

Sutuoktiniai tapytojai dėl konkurencijos nesibaimina: kūryboje esame pernelyg skirtingi

Artimiausias žmogus, kolega, pirmasis darbų vertintojas ir pagalbininkas – taip vienas kitą apibūdintų tapytojai, sutuoktiniai Rosanda Sorakaitė ir Povilas Ramanauskas. Tapyba juodu ir suvedė – prieš 10 metų į Kauną atvažiavusi studijuoti R. Sorakaitė čia susitiko tuomet trečiame tapybos kurse besimokantį P. Ramanauskas.

Tarpusavio konkurencijos sutuoktiniai nesibaimina, sako esantys kūryboje pernelyg skirtingi ir tik retkarčiais pajuokaujantys apie nusižiūrėjimą vienas nuo kito. R. Sorakaitės darbai – kupini ramaus spalvingumo ir atspindintys tą švarą ir tvarką, kurią ji mėgsta aplink save. Tapytojai svarbu motyvas,  jos pačios patirtys, kurios galiausiai susijungia su visuomet apgalvota spalva.

P. Ramanausko kūryba kadaise prasidėjo nuo grafičių paišymo, tada – dailės būrelis ir eksperimentai studijų metais. Iki šiol menininkas kurdamas daug eksperimentuoja, ieško įvairių tapybos formų neapsiribodamas dvimate.

Abiejų sutuoktinių darbai įvertinti – R. Sorakaitė yra pelniusi Baltijos šalių Jaunojo tapytojo prizą, jos darbai pristatyti Niujorke, Londone, Bazelyje. P. Ramanauskas pernai tarptautinėje meno mugėje „ArtVilnius“ išrinktas geriausiu jaunuoju menininku. Tapyba – jųdviejų gyvenimo ašis, o kasdiena ne kartu – jau nebeįsivaizduojama.

Išsamiau – Ievos Žigaitės reportaže.