Naujienų srautas

Kultūra2018.09.18 21:34

Iki MO muziejaus atidarymo liko mėnuo

LRT.lt 2018.09.18 21:34

Spalio 18 dieną MO muziejus startuos su keturių dienų MOratonu. MO pristatys savo pirmąją parodą „Visas menas – apie mus“ ir su vienu muziejaus bilietu dovanos galimybę dalyvauti dviejuose pasirinktuose renginiuose, skelbiama pranešime spaudai.

Spalio 18–21 dienomis MO muziejaus erdvėse sau vietą ras įvairios meno sritys bei dar įvairesni lankytojai. MO muziejus lankytojams siūlys ne tik besikeičiančias parodas, bet ir renginių. Per muziejaus atidarymą bus galima apsilankyti renginiuose, kurie vėliau taps nuolatiniais. „Pietų pertrauka muziejuje“ vienu metu leis ir pažinti parodą, ir papietauti – išskirtinė galimybė skubantiems miesto profesionalams įsileisti meną į savo kasdienybę. „Pasimatymas su meno kūriniu“ pakvies kartu su žymiu žmogumi artimiau pažinti vieną parodos kūrinį. Ketvirtąją atidarymo dieną, kaip ir kiekvieną sekmadienį, bus ypač laukiamos šeimos.

Tai tik kelios MO atidarymo programos detalės. Keturių dienų šventė apims vizualiųjų menų, muzikos, šokio, teatro, performanso, kino sritis. Savo mintimis su lankytojais dalinsis muziejaus steigėjai Danguolė ir Viktoras Butkai, architektas Danielis Libeskindas, pirmosios parodos kuratorė Raminta Jurėnaitė, kolekcijos menininkai, literatūros, teatro ir kino atstovai, žurnalistai, muzikantai ir kiti. Vyks diskusijos apie tapatybę, kultūrą interneto laikais, šiuolaikinį meną.

Pilna MO atidarymo programa bus pristatyta spalio pradžioje ir kartu paskelbta registracija bei bilietų pardavimas. Bilietai bus parduodami tik internetu. Su vienu bilietu bus kviečiama aplankyti parodą ir du pasirinktus programos renginius. Apsilankyti bus galima išimtinai tuo laiku ir tuose renginiuose, į kuriuos yra užsiregistruota.

Kaip tai veiks?

Kiekvienas, norintis apsilankyti MO muziejuje spalio 18–21 dienomis, per MO muziejaus interneto svetainę turės registruotis ir pasirinkti parodos lankymo laiką bei iki dviejų renginių bet kuriomis atidarymo dienomis. Tokiu būdu kiekvienas lankytojas įsigis bilietą su savo paties susidaryta atidarymo programa.

MOdernistams – MO muziejaus rėmėjams ir kūrėjams – bus dovanojamas išankstinis apsilankymas muziejuje iki jo atidarymo bei vienas nemokamas bilietas į atidarymą, su kuriuo taip pat reikės registruotis į parodą bei du pasirinktus renginius.

MO muziejus, įkurtas asmenine mokslininkų Danguolės ir Viktoro Butkų iniciatyva, beveik dešimtmetį veikė kaip muziejus be sienų. Sukauptą 5000 modernaus ir šiuolaikinio meno kūrinių kolekciją sudaro Lietuvos dailės aukso fondas nuo XX a. 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi