Kultūra

2018.09.17 16:24

Mirė seriale „Giminės“ vaidinusi aktorė N. Gelžinytė

LRT RADIJAS, LRT.lt2018.09.17 16:24

Eidama 81-us metus mirė teatro ir kino aktorė Nijolė Gelžinytė.

Šiauliuose gimusi aktorė dirbo Jaunimo teatre, Lietuvos radijuje ir televizijoje, dėstė Lietuvos konservatorijoje bei Vilniaus universitete. Universitete įkūrė teatro studiją „Teatriukas“.

Aktorė pat sukūrė daug vaidmenų teatro bei televizijos spektakliuose ir vaikams.

N. Gelžinytė vaidino Sauliaus Vosyliaus režisuotuose televizijos serialuose „Giminės“, „Atžalos“.

Su velione bus galima atsisveikinti nuo trečiadienio 15 val. laidojimo namuose Olandų gatvėje. Laidotuvės – ketvirtadienį 13 val. Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.

Nešė gilią paslaptį

Prisiminimai apie aktorę Nijolę Gelžinytę – labai šviesūs, LRT RADIJUI sako aktorius ir režisierius Algirdas Latėnas: „Būdavo labai įdomu stebėti, kaip ji kuria įvairius vaidmenis. N. Gelžinytė labai padėdavo jauniems aktoriams, svarbi jos pedagoginė veikla. Teatrui ji paliko labai daug.“

A. Latėnas atvirauja, kad N. Gelžinytės mirtis – labai liūdnas įvykis. „Per gyvenimą esu daug su ja bendravęs. Aš į mirtį žiūriu labai savotiškai. Manau, kad išeina tik žmogaus kūnas, bet tam tikri asmenys man niekur nedingsta, aš juos prisimenu, su jais kalbuosi. Nijolė ir toliau bus su manimi“, – tvirtina pašnekovas.

Pasak A. Latėno, N. Gelžinytė buvo ne tik aktorė: „Ji nešė gilią paslaptį, atrodė, kad ji daro kažkokią įtaką, dvasinį masažą – su ja pabuvus būdavo gera, Nijolė skleidė daug šviesos.“

Pirmadienį, 19 val., per LRT KULTŪRĄ N. Gelžinytei atminti transliuojamas režisieriaus Edmundo Zubavičiaus filmas „Kambariai be durų“.

Laida „Legendos“ su N. Gelžinytė:

Aktorės N. Gelžinytės kūrybos vakaras:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.