Kultūra

2018.09.15 22:50

Visuomenininkai griebėsi gelbėti „Čiurlionio kelio“ skulptūras

Rūta Lankininkaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.09.15 22:50

Kol Kultūros ministerija su Varėnos ir Druskininkų savivaldybėmis aiškinasi,  kam teisiškai priklauso  „Čiurlionio kelio“ medinės  skulptūros,  visuomenininkai  patys griebėsi jas gelbėti, kad ateityje būtų ką restauruoti.

Skulptūrų ansamblį prie „Girios aido“ muziejaus Druskininkuose jie nuvalė ir  impregnavo.  Mikalojaus Konstantino Čiurlionio draugija taip tikisi paskatinti valdininkus greičiau priimti sprendimus dėl skulptūrų ateities.

Jos, stovinčios valstybės ir privačioje žemėje, sukurtos prieš daugiau nei 40 metų, šią savaitę paskelbtos valstybės saugomomis,  tačiau teisiškai niekam nepriklauso.

Kultūros ministerija yra pareiškusi, kad  30 skulptūrų  pačios savivaldybės privalo paskelbti  bešeimininkiu turtu, o vėliau jas perimti savo nuosavybėn. Tačiau tai ilgas, per teismus vedantis kelias.

Medinių skulptūrų ansamblius planuojama įtraukti į kuriamą M. K. Čiurlionio kultūros kelio maršrutą, bet baiminasi, kad skulptūros visiškai nesunyktų.

„Jeigu mes laukiam M. K. Čiurlionio gimtadienio, jubiliejinės sukakties, kuri bus visai netrukus, jeigu mes tokiais žingsniais žengsime, tai sulauksime ir 200 metų sukakties, ir kelio nebus. Būtų labai gražu, kad valdininkai mums padėtų. Darom dėl to, kad negalim nedaryti. Manau, kad druskininkiečiai ir atvykstantys mūsų svečiai pamatys, kad visuomenininkai rūpinasi, kad Čiurlionio kelias reikalingas, ir kad tikrai mes jį gelbėsim“, – sakė menotyrininkė, M. K. Čiurlionio draugijos Druskininkų skyriaus pirmininkė Aušra Česnulevičienė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.