Kultūra

2018.09.15 22:00

Vyriausia Lietuvos persirengėlė: keistų reakcijų jau nebesulaukiu

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.09.15 22:00

„Realiame gyvenime esu mama ir močiutė. Manau, kad atjaunėju tuo užsiimdama“, – portalui LRT.lt sako populiariosios kultūros renginyje „Comic Con Baltics“ sutikta, net šešerius metus „Cosplay“ užsiimanti Valda. Be to, priduria ji, keistų reakcijų iš aplinkinių jau seniai nesulaukia – jauni bendraminčiai net praminė ją persirengėlių mama.

Visą savaitgalį vyksiančio populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics“ dalyvių minioje – ir daugybė spalvingais kostiumais persirengusių žmonių. Renginyje vyksta persirengėlių įvairiais filmų, serialų, animacinių filmų, kompiuterinių žaidimų, komiksų personažais – „Cosplay“ – konkursas.

Savadarbiu kostiumu pasipuošęs Šarūnas pasakoja, kad pasigaminti aprangos detales užtruko net pusmetį: „Mano kostiumas iš žaidimo „RWBY“. Jį gaminau beveik pusę metų, viską dariau pats. Tai mano pomėgis, kuriuo užsiimu antrus metus. Pasiruošti tokiam kostiumui užtrunka ilgai, bet tai priklauso nuo kostiumo sudėtingumo. Kaip minėjau, aš užtrukau pusę metų, nes gaminau ginklą“, – sako Šarūnas.

Šarūnas, E. Genio/LRT nuotr.

Pasak jo, užsiimant „Cosplay“ Lietuvoje rasti bendraminčių – nesunku: „Į renginius vaikštau ne vienas. Užsiimant „Cosplay“ galima susirasti labai daug draugų. Šįkart atėjau ne dalyvauti konkurse, o šiaip smagiai praleisti laiką. Lietuvoje persirengėliai populiarėja, nes anksčiau būdavo mažiau progų pasirodyti, o dabar per metus vyksta mažiausiai 5 renginiai. Man geriausias dalykas – tiesiog atgaivinti savo mėgstamą veikėją.“

Iš Baltarusijos į „Comic Con Baltics“ atvykusi Anastasija įvairius personažus įkūnija jau beveik metus. Ji domisi kompiuteriniais žaidimais, japonų kultūra. „Atvykau čia parodyti savo kostiumo, kurį gaminau pati du mėnesius. Kol kas daug su „Cosplay“ nekeliavau, buvau tik Rusijoje ir dabar Lietuvoje. Tuo užsiimu dar neilgai – metus, bet man labai patinka dėmesys, kai žmonės prašo nusifotografuoti“, – sako ji.

Anastasija. E. Genio/LRT nuotr.

Šešerius metus „Cosplay“ užsiimanti pensininkė Valda – seniausia Lietuvos persirengėlė. Šiuo užsiėmimu ji susidomėjo todėl, kad panašius renginius organizuoja jos sūnus: „Šiandien esu Nuodingoji Gebenė, kostiumą dariau pati ir užtrukau apie porą mėnesių. „Cosplay“ užsiimu jau šešerius metus, esu vyriausia šio žanro atstovė Lietuvoje. Vieną kartą pamačiau ir susižavėjau – dalyvauti konkursuose pati nenorėjau, bet norėjau apsirengti, nes man pasirodė labai gražu.“

Valda sako, kad „Cosplay“ tapo jos aistra – jau pasiuvo skirtingus 8 kostiumus, su kuriais pasirodo įvairiuose renginiuose. „Nebegaliu sustoti, net kai atrodo, kad pavargau, vis tiek pradedu iš naujo. Manau, kad atjaunėju tuo užsiimdama. Be to, čia labai smagu – visi žmonės aplink šypsosi, yra laimingi“, – sako ji.

Valda. E. Genio/LRT nuotr.

Keistų reakcijų dėl savo amžiaus Valda tikina nebesusilaukianti – persirengėlių bendruomenėje ji pritapo: „Realiame gyvenime esu mama ir močiutė, dabar niekur nedirbu. Keistų reakcijų iš aplinkinių jau nebesusilaukiu – jaunimas mane myli. Dėl to, kad esu pati vyriausia, vadina mane „Cosplay mama“.

„Comic Con Baltics“ vyksta „Cosplay“ konkursas, kuriame kiekvienas persirengėlis pristato savo kostiumą ir parengia trumpą pasirodymą. Sekmadienį taip pat vyks persirengėlių maskaradas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.