Naujienų srautas

Kultūra2018.09.15 15:32

„Comic Con Baltics“: susipažinti su kultūra galima ir žaidžiant

Jei nesi susipažinęs su populiariąja kultūra, čia nebloga pradinė stotelė, apie populiariosios kultūros renginį „Comic Con Baltics“ portalui LRT.lt sako rašytojas ir humoristas Lukas Ramonas. Pasak jo, viską, kas nauja, galima vadinti edukacija, todėl renginyje įdomiai laiką praleisti gali net populiariąja kultūra nesidomintys žmonės.

Šeštadienį „Litexpo“ parodų rūmuose prasidėjo visą savaitgalį truksiantis populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“. Į jį susirinko kino, kompiuterinių žaidimų, komiksų, fantastikos, meno, naujųjų technologijų mėgėjai.

Atidarymo ceremoniją vedė humoristas ir laidų vedėjas Justinas Jankevičius, kuris pristatė diskusijų dalyvius – lietuvių kilmės iliustratorių Kazimierą Prapuolenį, garsius užsienio aktorius Ianą Beattie, Johną Rhysą-Daviesą, Ricką Cosnettą, Keviną McNally ir kitus.

Kelias iš renginio diskusijų taip pat vesiantis L. Ramonas sako, kad populiariąja kultūra domisi jau seniai, be to, pats parašė ir išleido fantastinę knygą: „Mėgstu superherojus, bet daugiau apie juos esu skaitęs internete nei komiksuose. Stengiuosi peržiūrėti visus geresnius fantastinius ir mokslinės fantastikos filmus.

Žaidžiu daug kompiuterinių žaidimų, esu žaidęs stalo žaidimų vaidmenimis. Neseniai pats parašiau ir išleidau fantastinę knygą „A Poor Tale of Iris“. Man patinka blizgantys dalykai, o fantastikoje jų daugiausiai, todėl ši sritis patraukė natūraliai.“

L. Ramonas. E. Genio/LRT nuotr.

Jis tikina, kad „Comic Con“ tipo renginiai – edukaciniai, jei apie populiariąją kultūrą žinote nedaug. „Viską, kas nauja gyvenime, galima vadinti edukacija. Jei nesi susipažinęs su populiariąja kultūra, čia nebloga pradinė stotelė. Jei žinai, nieko naujo neišmoksi. Bet susipažinti su naujais dalykais žaidimo forma – smagu“, – teigia L. Ramonas.

Rašytojas sako, kad renginyje labiausiai nori išgirsti diskusijas su mėgstamais aktoriais, pamatyti persirengėlių įvairiais personažais „Cosplay“ konkursą, pažaisti kompiuterinius žaidimus.

„Visas kultūros sritis reikia populiarinti vienodai, nes visiems patinka skirtingi dalykai – ir tai labai sveikintina. Nenorėčiau, kad vienas žanras turėtų kažkokį pranašumą prieš kitus“, – priduria L. Ramonas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi