Kultūra

2018.09.14 18:53

„Comic Con Baltics“ organizatoriai: pasaulinio lygio renginiai galimi ir Lietuvoje

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.09.14 18:53

„Pirmaisiais metais pasikviesti aktorius diskusijoms buvo labai sunku, nes renginį organizavome pirmą kartą, niekas mūsų nežinojo – sunku įrodyti, kad neapgausime. Šiais metais aktorių agentai patys kreipėsi į mus“, – portalui LRT.lt sako viena populiariosios kultūros renginio „Comic Con Baltics“ organizatorių Agnė Raščiūtė. Pasak jos, atvykstančioms garsenybėms planuojama ekskursija po Vilnių, o vienas iš savaitės pradžioje jau atvykusių aktorių žavėjosi lietuvių svetingumu.

Populiariosios kultūros renginys „Comic Con Baltics“ – vienintelis tokio tipo renginys Baltijos šalyse, šiemet rengiamas jau antrąjį kartą. A. Raščiūtė pasakoja, kad jame po vienu stogu galima išvysti visą populiariąją kultūrą – kiną, menus, komiksus, persirengėlius, kompiuterinius žaidimus ir daugelį kitų.

„Tokio tipo renginiai pasaulyje egzistuoja jau apie pusšimtį metų. Jie prasidėjo nuo mažų komiksų gerbėjų susitikimų, vėliau išaugo į milžiniškus renginius. Koncepciją sugalvojome ne mes – tai pasaulinio lygio renginys, kurį nusprendėme surengti ir Lietuvoje“, – sako ji.

Vienas didžiausių „Comic Con“ išskirtinumų,  teigia A. Raščiūtė, – diskusijos su žymiais užsienio aktoriais. Šiemet renginyje lankysis populiaraus serialo „Sostų karai“ aktorius Ianas Beattie, „Karibų piratuose“ vaidinęs Kevinas McNally, serialo „Vampyro dienoraščiai“ žvaigždė Rickas Cosnettas ir kiti.

„Žmonės gali akis į akį susitikti su savo mėgstamais aktoriais, nes vyksta diskusijos. Po jų vyksta parašų ir nuotraukų dalijimo sesijos, per kurias galima su aktoriumi trumpai pasikalbėti“, – sako A. Raščiūtė.

A. Stankevičiūtės nuotr.

Pasak jos, praėjusiais metais pasikviesti pasaulinio garso įžymybes buvo sudėtinga: „Pirmaisiais metais pasikviesti aktorius diskusijoms buvo labai sunku, nes renginį organizavome pirmą kartą, niekas mūsų nežinojo – sunku įrodyti, kad neapgausime. Šiais metais aktorių agentai patys kreipėsi į mus, nes praėjusių metų svečiai labai palankiai atsiliepė apie mūsų renginį ir šalį.“

Viena renginio organizatorių sako, kad iš užsienio atvykstantiems renginio svečiams stengiamasi sukurti kuo geresnę aplinką. „Iš tiesų reikalavimai dideli, galvojome, ką dar daugiau galime padaryti. Pavyzdžiui, šiais metais sugalvojome specialią ekskursiją svečiams po Vilnių. Tai jų pirmas vizitas mūsų šalyje, todėl norime, kad būtų patenkinti ir sužavėti. Tikimės, kad kitais metais pavyks atvežti dar didesnių žvaigždžių, tik jų reikalavimai tokie, kad mums patiems dar reikia augti“, – tikina A. Raščiūtė.

Pagrindinių pranešėjų sąraše – ir lietuvių kilmės amerikiečių iliustratorius Kazimieras Prapuolenis. Su tokiomis kompanijomis, kaip „Disney“ ir „Cartoon Networks“, dirbantis menininkas Lietuvoje lankysis pirmą kartą.

„Smagu, kad garsenybės grįžusios namo gali skleisti gerą žodį ne tik apie „Comic Con Baltics“, bet ir apie pačią Lietuvą. Šis renginys kelia Lietuvos žinomumą – garsiai nuskambėjo tiek Lietuvos, tiek Vilniaus vardas. Vienas iš mūsų svečių, aktorius Rossas Marquandas atvyko pirmadienį ir beprotiškai džiaugėsi bei dėkojo, kad buvo puikiai sutiktas ir sakė, kad čia tikrai yra, ką pamatyti“, – sako A. Raščiūtė.

Kitas renginio išskirtinumas, priduria ji, „Cosplay“ konkursas – persirengėlių įvairiais komiksų, filmų, serialų, animacinių filmų, kompiuterinių žaidimų personažais varžybos: „Tai puikus populiariosios kultūros atspindys. Praėjusiais metais surengėme didžiausią Baltijos šalyse „Cosplay“ konkursą, o šiais metais dalyvių skaičių taip pat pavyko išlaikyti.“

R. Vasiliausko nuotr.

Renginyje bus galima išvysti lietuvių kino kūrėjų naujus darbus, pabendrauti su režisieriais ir aktoriais, sužinoti kino naujienas. Taip bus galima išmėginti naujausius ir senus kompiuterinius žaidimus, apsilankyti menų alėjoje, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, išbandyti virtualios realybės pramogas.

„Tokie renginiai ne tik kviečia susipažinti su populiariąja kultūra, bet ir parodo įvairesnes jos puses. Pavyzdžiui, renginio metu lauke vyks Lietuvos dronų čempionatas. Šiuo renginiu norime pasakyti, kad po populiariosios kultūros stogu galima sutalpinti labai daug įvairių dalykų. Taip pat norime parodyti, kad populiarioji kultūra gali edukuoti. Diskusijos su aktoriais gali įkvėpti, pamokyti“, – teigia A. Raščiūtė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.