Kultūra

2018.09.10 16:31

Kultūros savaitgalis Vilniuje: žmones sudomino naujos erdvės Naujojoje Vilnioje idėja

Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos organizuojamas Vilniaus galerijų savaitgalis trečią rudenį pakvietė į sostinės meno erdves bei galerijas. Iš viso vilniečiai šiemet galėjo aplankyti 27 galerijas.

Naujos parodos, susitikimai su menininkais, koncertai ir diskusijos – visa tai vyko ne tik įprastose galerijų salėse –  buvo pristatyta nauja šiuolaikinio meno parodų erdvė Naujojoje Vilnioje.

„Turbūt visi pastebi, kad didžiausia koncentracija galerijų, muziejų, projektų, erdvių randasi Vilniaus centre, Senamiestyje, dabar plečiasi galbūt į Naujamiestį, stoties rajoną, tačiau labai norisi žmonėms pasiūlyti išvykti už miesto ribų, sėsti į traukinį nuvažiuoti tiek į Naująją Vilnią arba į Lentvarį ir ten aptikti šiuolaikinio meno“, – sako Vilniaus galerijų savaitgalio kuratorė Milda Dainovskytė.

Kultūros aktyvistai „Empty brain resort“ Naujojoje Vilnioje kuria tarptautinį kultūros centrą. Savaitgalį pirmą kartą pristatytos būsimo centro erdvės. Sovietmečio laikų fabrike ketinama įrengti koncertų ir ekspozicijų sales, muzikos įrašų studiją, muzikos biblioteką, kavinę bei menininkų rezidencijų erdvę.

„Yra labai didelis poreikis turėti savo centrą, bazę, kur žmonės galėtų ir kažkiek pagyventi, jeigu atvažiuoja svečiai iš kitur, kurti muziką ir iš karto ją įrašyti ir tuo pačiu koncertuoti. O kas svarbiausia – kad visi žmonės galėtų bendrauti“, – sako Kultūros centro Naujojoje Vilnioje iniciatyvos bendraautoris Matas Labašauskas.

Daugiau apie tai – Andrės Šnapštytės reportaže.