Kultūra

2013.07.31 16:48

Filme apie skraidyti trokštančią paauglę vaidins ir J. Kairys

Diena.lt2013.07.31 16:48

Jau žinoma, kas įkūnys lietuviškos paauglių dramos „Sangailė“ herojus – po ilgiau nei mėnesį trukusio kastingo, į Lietuvą iš Prancūzijos savo antro pilno metro filmo kurti sugrįžusi režisierė Alantė Kavaitė džiaugiasi pilnai subūrusi aktorių komandą.

Jau žinoma, kas įkūnys lietuviškos paauglių dramos „Sangailė“ herojus – po ilgiau nei mėnesį trukusio kastingo, į Lietuvą iš Prancūzijos savo antro pilno metro filmo kurti sugrįžusi režisierė Alantė Kavaitė džiaugiasi pilnai subūrusi aktorių komandą.

Gerai Lietuvoje žinomi talentai, tokie kaip kino aktorė Nelė Savičenko, balerina ir choreografė Jūratė Sodytė bei Lietuvos nacionalinio dramos teatro direktorius Martynas Budraitis filmavimo aikštelėje susitiks su vienus pirmųjų vaidmenų kuriančiais naujokais – Lietuvos muzikos ir teatro akademijos pirmo bei antro kurso aktorystės studentais.

Filme taip pat pasirodys bei specialiai „Sangailei“ triukus danguje atliks daugkartinis akrobatinio skraidymo čempionas Jurgis Kairys.

„Labai džiaugiuosi, kad kuriant istoriją apie paauglius turiu galimybę atrasti šviežių, didžiuosiuose ekranuose dar nematytų veidų, o J. Kairys yra labai charizmatiška asmenybė – jo drąsa ir vidinė liepsna tiesiog dega akyse.“, – teigė režisierė.

Pagrindinę filmo heroję – skraidyti svajojančią Sangailę – įkūnys dvidešimtmetė fotografijos ir medijų studentė Julija Steponaitytė. Pirmą kartą ji nusifilmavo dar būdama vienuolikos – Šarūno Barto filme „Nieko nepraranda vaikai“. Taip pat atliko pagrindinius vaidmenis itališkame Umberto Marino keturių dalių detektyve „Ratilai vandenyje“ bei Lietuvos muzikos ir teatro akademijos studenčių kursiniuose darbuose.

Sangailės geriausią draugę ir įkvėpėją filme vaidins Aistė Diržiūtė, dvidešimt vienerių aktorystės studentė, jau sukūrusi vaidmenis Gyčio Ivanausko, Ramunės Kudzmanaitės bei Igno Basijoko spektakliuose.

„Su Julija buvau susitikusi jau praeitą pavasarį, kai dar tik vysčiau filmo idėją. Iškart pajutau, kad Julija yra Sangailė – mergina su labai giliu vidiniu pasauliu – tačiau bijojau, kad einant laikui ji fiziškai išaugs iš paauglės vaidmens. Bet Julija prabėgus metams tik atjaunėjo! O Aistė tiesiog savaime traukia kaip magnetas, jos užkrečianti šypsena negali palikti abejingų, ji man – labai svarbus atradimas“, – pasakoja režisierė A. Kavaitė.

„Sangailės“ filmavimas prasidės Rugpjūčio 5 dieną ir truks penkias savaites. Šiuo metu vyksta repeticijos su aktoriais ir baigiamieji pasiruošimo darbai. Filmą prodiusuoja kompanija „Fralita Films“ kartu su prancūzų partnere „Les Films D‘Antoine“. Filmo gamybą iš dalies parėmė Lietuvos kino centras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt