Kultūra

2018.09.08 21:21

Lietuvoje viešinti visame pasaulyje žinoma kaligrafė šį rašymo meną palygino su karatė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.09.08 21:21

„Kaligrafija yra kaip karatė – iki juodojo diržo turi įveikti visą rangų sistemą“, – sako Aoi Yamaguchi. Visame pasaulyje pripažinta kaligrafė šiuo metu vieši Lietuvoje ir meniniais įgūdžiais dalijasi festivalyje „nowJapan“.

Nors į kaligrafijos mokyklą ją, dar vaiką, atvedė mama, būdama 14-os Aoi suprato, kad tai – jos kelias.

„Kai man buvo 6-eri, mama mane nuvedė į kaligrafijos mokyklą. Tai buvo labai maža mokykla, joje mokė du meistrai – vyras ir žmona. Ji buvo įsikūrusi tame pačiame mažame miestelyje, kuriame ir gyvenome. Tada dar nežinojau, kas yra kaligrafija. Žinoma, ji japonų mokyklose privaloma, tai mokymai, besitęsiantys iki universiteto. Tačiau kartą per savaitę eidavau ir į kaligrafijos mokyklą.

Mėnesio pabaigoje kaligrafijos asociacijai turi pristatyti geriausią savo darbą. Yra 14 lygių, kuriuos turi įveikti tam, kad tobulėtum. Taigi, taip mokiausi 13 metų pas du meistrus. Būdama 14-os jau buvau ne kartą buvau pasiekusi aukščiausią pakopą. Tada tapau meistre – studente“, – apie save pasakoja kaligrafė.

Pradėjusi keliauti ir dalytis savo gebėjimais kūrėja suprato, kad kaligrafija – universali kalba, padedanti ne tik susipažinti su svetimomis kultūromis, bet ir pristatyti savąją.

Daugiau – Audros Avižiūtės reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt