Kultūra

2015.09.08 13:45

Sintautuose iškils paminklas poetui P. Vaičaičiui

LRT.lt2015.09.08 13:45

Rugsėjo pabaigoje atnaujintoje Sintautų miestelio (Šakių r.) aikštėje turėtų būti atidengtas paminklas poetui Pranui Vaičaičiui.

Rugsėjo pabaigoje atnaujintoje Sintautų miestelio (Šakių r.) aikštėje turėtų būti atidengtas paminklas poetui Pranui Vaičaičiui. Paminklą kuria skulptorius Juozas Šlivinskas iš Kauno.

Bendra projekto vertė yra apie 105 tūkst. litų. Jau surinkta beveik 70 tūkst. litų – tai „Paminklo poetui Vaičaičiui fondo“  steigėjų įnašai, žmonių aukos, juridinių asmenų parama. Kiti rėmėjai fondui yra pažadėję 15 tūkst. litų.

Atidengti paminklą planuojama šių metų rugsėjo 21 dieną.

Lietuvių poetas zanavykas P. Vaičaitis (1876–1901) gimė Santakuose, greta Sintautų miestelio. Pakirstas sunkios ir klastingos ligos, būdamas vos 25 metų amžiaus, atgulė poilsio Sintautų kapinėse.

Kad P. Vaičaitis buvo žinomas ne vien Lietuvoje, liudija tai, kad pirmasis jo kūrinių leidimas „Pranciškaus Vaičaičio eilės“ buvo išleistas 1903 metais Plimute (JAV). Antrasis poeto kūrinių leidimas „Eilės“ 1912 metais taip pat išleistas užsienyje – Filadelfijoje (JAV).

Kai kurie eilėraščiai virto liaudies dainomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt