Naujienų srautas

Kultūra2018.09.02 10:54

LNOBT direktorius J. Sakalauskas imasi teatro pertvarkos

BNS 2018.09.02 10:54

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) direktorius Jonas Sakalauskas imasi teatro pertvarkos – atsisakoma pavaduotojų, juos pakeis departamentų vadovai. Tai papiktino dalį teatro vadovybės.

Kaip BNS informavo LNOBT direktorius J. Sakalauskas, bus steigiami keturi nauji departamentai, koordinuosiantys skyrių darbą keturiose pagrindinėse srityse.

„Meno departamentas jungs visa tai, kas susiję su scena – nuo meno kolektyvų, chorų, baleto artistų iki sceną aptarnaujančių, scenografiją gaminančių tarnybų. Jis jungs dėl to, kad visi procesai būtų geriau koordinuoti“, – paaiškino J. Sakalauskas.

Anot jo, naujai steigiamas Žmogiškųjų išteklių ir bendrųjų reikalų departamentas rūpinsis personalu, teisiniais, viešųjų pirkimų klausimais. Įrenginių ir pastatų eksploatacijos departamento paskirtis bus sujungti skyrius ir tarnybas, atsakingus už ūkinius klausimus, įrengimų gamybą, apsaugą bei renginius. Pardavimų departamentas koordinuos žiūrovų aptarnavimą, reklamą, rėmėjų paiešką, edukaciją.

LNOBT vadovas sako, kad struktūrinė pertvarką paveiks tik pavaduotojus, juos pakeis departamentų vadovai, ir žada, kad pagrindinių skyrių bei tarnybų vadovai nesikeis siekiant išlaikyti nepertraukiamą darbą.

„Kalbama tik apie tuos skyrius, kurie atsiras nauji, taip pat atsiranda departamento vadovų vietos – pagrindinis prioritetas bus teatro žmonėms, bet ateis ir naujų darbuotojų“, – pažymėjo jis.

Postą vasarą paliko direktoriaus pavaduotojai Naglis Stancikas ir Laima Vilimienė – pastaroji laimėjo konkursą į Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vadovus ir nuo rugpjūčio vidurio užėmė šį buvusį J. Sakalausko postą.

Tuo metu N. Stancikas, anot J. Sakalausko, pareigas paliko „abipusiu sutarimu“ ir tai neturėtų būti siejama su struktūros pakeitimais.

„Pagrindinės problemos buvo su juo. Atėjau su nauja vizija, natūralu, kad dirbome kartu jau pusę metų ir supratau, kad šiek tiek skiriasi nuomonės, kaip vystyti teatro veiklą, plėtoti projektus“, – paaiškino jis.

R. Šervenikas: žmonės kiršinami tarpusavyje

Dienraščiui „Lietuvos rytas“ LNOBT muzikos vadovas, dirigentas Robertas Šervenikas teigė, kad apie permainas padalinių vadovai nėra informuojami, „tvyro nepasitikėjimas, norima atsikratyti tais, kurie ėjo atsakingas pareigas prie buvusio vadovo, žmonės kiršinami tarpusavyje“.

Nurodoma, kad jis dar gegužę kreipėsi į Kultūros ministeriją, raštu informavo ministrę Lianą Ruokytę-Jonsson, kad direktorius „sąmoningai trukdo muzikos vadovui vykdyti jam skirtas funkcijas“, vienašališkai keičia sudarytą naujo sezono repertuarą, „kartu su režisieriaus asistentu Gediminu Šeduikiu formuoja spektaklių sudėtis ir skiria dirigentus“, „iki šiol nepateikė strateginės veiklos plano“. R. Šervenikas neabejoja, kad bus nušalintas nuo pareigų.

BNS nuotr.

Anot J. Sakalausko, kol kas su R. Šerveniku jis nesikalbėjo, tačiau patikino, kad „derybos įvyks“. 

„Visi grįžo po atostogų, toliau vykdysime struktūros pakeitimo procedūras, todėl, aišku, turės įvykti pokalbiai su tais žmonėmis, kuriuos tai palies. Vienintelis vadovas, kurį tai gali paliesti, yra konkrečiai muzikos vadovas Robertas Šervenikas, bet su juo derybos dar neprasidėjo“, – teigė jis.

J. Sakalauskas patvirtino, kad teatre juntama buvusio ilgamečio teatro vadovo Gintauto Kėvišo įtaka.

„Per 15 metų susiformuoja santykiai, naujas generalinis direktorius išreiškia savo mintis, pozicijas, ką norėtų matyti, ką reikėtų keisti, kur mato vieną ar kitą problemą. Natūralu, kad kai pamato pasipriešinimą dėl galbūt kartais nesuprantamos logikos, kyla įtarimų, kad veikia sena struktūra, neformalūs santykiai, kiti susitarimai, dėl kurių iškyla konfliktai (...). Tai, kas yra palikta po ilgamečio buvusio vadovo, man daro šį teatrą ne taip lengvai suvaldomą, nuteka informacija, o turiu teisintis dėl mūsų viduje vykstančių diskusijų. Situacija sudėtinga, natūraliai dalis teatro žmonių yra lojali kitam vadovui“, – dėstė jis.

Ministerijos konkursą laimėjęs J. Sakalauskas LNOBT ėmėsi vadovauti šį kovą. Iki tol daugiau nei pusmetį teatrui laikinai vadovavo finansų vadybininkas Sigitas Žutautas, pakeitęs iš pareigų už pažeidimus atleistą 15 metų teatrui vadovavusį G. Kėvišą. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi