Naujienų srautas

Kultūra2018.08.30 20:38

Į Švedijos akademiją grįžta trys nariai

BNS 2018.08.30 20:38

Į Nobelio literatūros premiją skiriančią Švedijos akademiją grįžta trys nariai, anksčiau šiemet pasitraukę dėl šią instituciją ištikusio skandalo, susijusio su valdybos narės Katarinos Frostenson vyrui reiškiamais įtarimais nederamu lytiniu elgesiu, ketvirtadienį pranešė švedų dienraštis „Svenska Dagbladet“.

Pasak leidinio, į 18 narių valdybą grįžta buvusi Akademijos nuolatinė sekretorė Sara Danius, Kjellis Espmarkas ir Peteris Englundas.

Kj. Espmarkas dienraščiui ketvirtadienį sakė, kad grįžtantys nariai „yra pasiruošę padėti“.

Krizė šią instituciją yra apėmusi nuo lapkričio, kilus pasaulinei kampanijai „#MeToo“ ir Švedijos laikraščiui „Dagens Nyheter“ paskelbus 18 moterų liudijimus, kad jos patyrė įtakingo švedų kultūros veikėjo Jeano-Claude'o Arnault išžaginimą, lytinę prievartą ar priekabiavimą.

Švedijos akademijos narės ir poetės K. Frostenson vyras J.-C. Arnault, kuris yra prancūzas, kaltinimus neigia.

Minimi pranešimai išprovokavo Akademijos narių nesutarimus dėl to, kaip judėti į priekį, ir anksčiau šiemet septyni jų, įskaitant nuolatinę sekretorę, nusprendė atsistatydinti.

Švedijos akademija gegužę paskelbė, kad šiemet, pirmą kartą per beveik 70 metų, atidės Nobelio literatūros premijos paskyrimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi