Kultūra

2018.08.30 14:40

7-ąjį sezoną „Kablys“ pradeda nuo stipriausio rugsėjo per visą klubo istoriją

LRT.lt 2018.08.30 14:40

Kiečiausia didžėje tituluojama Helena Hauf, 22 metus scenoje besisukantis ir kasmet stebinantis Superpitcher, „Berghain“ rezidentas Kobosil, dramenbeiso novatoriai „SpectraSoul“, aštuonis lagaminus aparatūros atsivežantys „Karenn“, dvi užsienio techno šviesulių Shifted bei Phase Fatale kuruojamos renginių serijos… Ir tai tik dalis to, ką šį rudenį elektronikos mylėtojams pristatys Vilniaus geležinkeliečių rūmuose įsikūręs klubas „Kablys“, sezoną atidarantis šį penktadienį, skelbia organizatoriai.

Sezono startas – iš tos pačios serijos. Rugpjūčio 31 d. prasidėsiantis renginys – tai dvi naktys šokių ir per jas išsidėstę trejetas žanrų: techno, dramenbeisas ir šokių aikštelių avangardas. Kiekvienam iš šių atstovaus projektas iš užsienio. Ir tai bus solidūs projektai iš užsienio. Penktadienį techno scenoje be vietinės brigados klausytojus pasitiks trečią kartą į Lietuvą sugrįžtantis Kobosil, kuris savo pirmąjį albumą legendinėje vokiečių įrašų kompanijoje „Ostgut Ton“ išleido būdamas vos 24 metų, o žymiojo klubo rezidentu tapti spėjo dar anksčiau.

Tą pačią naktį klubo lankytojai galės rinktis ir dramenbeisui dedikuotą salę – čia jų lauks paskutinįkart Lietuvoje prieš devynerius metus viešėję „SpectraSoul“. Savo kūrinius duetas yra išleidęs visose svarbiausiose dramenbeiso įrašų kompanijose, pradedant „Exit“, baigiant „Metalheadz“ ar „Shogun Audio“. Ir nenuostabu, mat duetas išsiskiria subtiliais sąskambiais ir svajingomis atmosferomis, kurioms sunkumo priduoda itin intensyvus ritmas.

Šeštadienį klubo atidarymo šventė tęsis, ir sunkiau būtų rasti geresnius jos šventėjus nei „OTTO“. Šmaikštus ir kūrybingas duetas nusprendė visiems parodyti, kad svarbiausia talentas ir įgūdžiai, o ne įranga, tad šiuolaikišką ir itin patrauklų šokių aikštelių avangardą jis kuria su atgyvenusiais prastos reputacijos sintezatoriais. Tačiau pačių kūrėjų reputacija – be priekaištų – karjerą pradėję nuo ironiškos „The Greatest Hits“ plokštelės, per porą metų „OTTO“ įsitvirtino kaip deficitinius įrašus leidžiantys atlikėjai ir nemažą dalį jų kūrybos galima rasti tik pas kainas užsikėlusius perpardavinėtojus.

„OTTO“, organizatorių nuotr.

Tokį tempą klubas tęs ir toliau – jau kitą savaitgalį čia viešės Helena Hauf, 2017-ųjų pabaigoje „Cracked Magazine“ įvardinta kaip įdomiausia pasaulio didžėjė. Garsėjanti šaltu, bekompromisiu elektro, ji yra ta, kuri niekada nebando taikytis prie šokančios minios, net komerciniuose festivaliuose. Užtat minia be priekaištų taikosi prie jos – ir prašo dar. Tą patį savaitgalį į klubą užsuks ir vietoje nenustygstantys „Younger Than Me“, kurie nebūtinai tokie jauni, bet užtikrintai – talentingi.

Rugsėjo viduryje startuoja viena iš keturių naujų klubo serijų – britų didžėjaus ir prodiuserio Shifted kuruojama „More Static“. Užsienietis kuratorius – užsieniečiai ir atlikėjai. Leidybinės bendrovės „Avian“ bosas pasikvietė savo kolegas „shxcxchcxsh“ bei Emily Jeanne ir „Stroboscopic Artefacts“ bosą Lucy, kuris laisvu nuo klubų laiku veda garsines meditacijas.

Tai ne vienintelė užsieniečio kuruojama naujiena – antrasis renginių ciklas „Bite Nite“ pateko į vienos didžiausių Berlyno scenos žvaigždžių Phase Fatale rankas. Šis atlikėjas yra vienas iš populiarėjančio techno bei EBM flirto kaltininkų, šiame mieste įsikūrusio „Berghain“ bei Tbilisio „Khidi“ rezidentas ir neįtikėtinai talentingas prodiuseris, kurio diskografija puikuojasi leidiniais pas „Hospital Productions“ ar „Jealous God“, neminint jau minėto „Ostgut Ton“.

Organizatorių nuotr.

Bus ir dar du renginių ciklai. Pirmasis jų – tai lengvesnei elektronikai dedikuota „Palmės diskoteka“, kuria rūpinsis Elboe ir bei tris plokšteles „Bordello a Parigi“ išleidęs tautietis Mario Moretti. Antrąją prižiūrės vienas iš pogrindinio judėjimo „DOS“ narių, Caroil. Ekscentrišku „Schlag“ pavadinimu pasipuošę renginiai pristatys paslaptingus ir nišinėse scenose veikiančius atlikėjus.

Dar vėliau laukia techno grandas Terrence Fixmer, rūstesne šio žanro atmaina klubus grūdinantis SNTS,  šiuo metu pakilimu ir šlove besimėgaujantis Lone bei daugybė kitų. Tarp jų – ir rytojaus žvaigždės, kurias pristatys renginių diptikas „Tommorism“. Nevertėtų pamiršti ir didžiausio, kasmetinio klubo renginio „Labirintas“. Bet pirmiausia sezoną reikia pradėti, o tai bus daroma rugpjūčio 31 d., nuo 23 val. „Kablyje“.