Kultūra

2018.08.30 10:05

„Sostinės dienų“ variklis – muzikos atlikėjų pasirodymai ir daugybė koncertų keturiose scenose

LRT.lt2018.08.30 10:05

„Sostinės dienos“ kaip ir kasmet vilniečiams bei miesto svečiams dovanos pačių laukiamiausių atlikėjų ir garsių muzikos grupių koncertus, kurių šiemet bus daugiau nei 70, ir kurie vyks ne tik didžiojoje festivalio scenoje prie Katedros aikštės, rašoma pranešime spaudai.

Viena įdomiausių ir išskirtiniausių šių metų scenų – Neries krantinėje tarp Mindaugo ir Žaliojo titų įsikūrusi scena „ATSPINDŽIAI“,  savo muzikine programa nė kiek nenusileis kitoms pagrindinėms festivalio scenoms. Joje pasirodys daugelio labai laukiami atlikėjai – tai ir Alina Orlova, kuri neseniai išleido savo naują albumą, ir Saulius Petreikis, ir „Ministry of Echology“, ir pašėlęs projektas „Baltic Balkan“, ir „Girių Dvasios“, „Vėjopatis“, „Mood Sellers“, „Whalesounds“, „Babilono vartai“, „Sen Svaja“, „Žalvarinis“ bei daug kitų atlikėjų, kurių muzikoje šiuolaikiškai atsispindi įvairių pasaulio kultūrų skambesiai, etniniai motyvai ar muzikiniai stiliai. Čia bus galima išgirsti reggae (regio), klezmer, lotynų amerikos, balkanų, baltų, slavų, afrikiečių, rytiečių melodijų, ritmų, tembrų, įsiliejančių į šiuolaikinę roko, džiazo, bliuzo, eksperimentinę, elektroninę ir šokių muziką. „ATSPINDŽIŲ“ muzikinė scena veiks penktadienį nuo 17 iki 23 val., šeštadienį – nuo 13 iki 23 val., sekmadienį – nuo 13 iki 20 val.

Organizatorių nuotr.

Pagrindinė Gedimino prospekto scena „VEIKSMAI“ prie V. Kudirkos aikštės festivalio svečiams dovanos itin gerai žinomų lietuvos atlikėjų pasirodymus. Penktadienį, rugpjūčio 31 d., ši scena „atsivers“ jau nuo 17 val. Pirmąją festivalio dieną čia koncertuos „Migloko“, „Deeper Upper“, „Mesijus: Vilniaus energija“, „Baltasis Kiras“, „Arbata“ ir „Sẽni“. Šeštadienį scenoje „VEIKSMAI“ muzikuos atlikėja Jurga Šeduikytė, „Flash Voyage“, „Abudu“, „The Roop“, „Without Letters“, „Kedrostuburas“ ir kt. Beje, šeštadienį 16 val. scenoje prie V. Kudirkos aikštės vyks koncertas „Popiežiaus Pranciškaus belaukiant: Džiaukitės viltyje“. Renginį ves kunigas Ričardas Doveika, o jo metu savo dainas atliks garsiausi Lietuvos atlikėjai – Jazzu, Donatas Montvydas, Merūnas, Samas ir „Bix“. Sekmadienį, paskutinę festivalio dieną, šioje scenoje vilniečiai ir miesto svečiai galės pasimėgauti tokių atlikėjų kaip „Junior A“, „Keymono“, „Manazz“, „Timid Kooky“, „Elnio rago miškas“, „Andis Griva ir WWMM“ bei kitų grupių koncertais.

Organizatorių nuotr.

Jaukesnė ir intymesnė aplinka tvyros šalia Nacionalinio dramos teatro įsikūrusioje scenoje „KUŽDESIAI“, kurioje vyks bardų pasirodymai, koncertuos džiazo muzikantai, aktoriai ir kiti atlikėjai, kursiantys romantišką ir jaukią atmosferą. Festivalio svečiai galės jaukiai palinguoti koncertuojant tokiems atlikėjams kaip „Baltos varnos“, „Kabloonak“, „Jaka Teka“, „Grupė J.I.“, „Strings of Earth Orchestra“, „vakaras P“, „Pramanai“, „Homeorchestra“, „Mindaugas Ancevičius ir Apokaliptinis Bardakas“ ir kt.

Organizatorių nuotr.

Visą festivalio muzikinių scenų programą galite rasti čia – https://bit.ly/2wsrTqO

Eismo pakeitimai ir naktiniai autobusai festivalio metu

Vilniaus miesto savivaldybė informuoja, kad „Sostinės dienų“ metu planuojami eismo organizavimo pakeitimai Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki J. Tumo-Vaižganto gatvės, Totorių gatvės dalyje.

Nuo rugpjūčio 30 d. 9 val. iki rugsėjo 3 d. 7 val. bus draudžiamas transporto eismas Gedimino prospekte nuo Šventaragio iki Vilniaus gatvės draudžiant įvažiuoti iš šalutinių gatvių, taip pat Gedimino prospekte nuo Vilniaus iki J. Tumo-Vaižganto gatvės, Totorių gatvėje nuo Gedimino prospekto iki pastato Totorių g. 8 (išskyrus renginio dalyvius, turinčius leidimus patekti į renginio teritoriją, atvežti ir išvežti renginiui skirtus daiktus). Koncertų Katedros aikštėje metu – rugpjūčio 31 d. 20–23.30 val., rugsėjo 1 d. 20–23.30 val. ir rugsėjo 2 d. 19.30–21 val. bus ribojamas transporto priemonių (išskyrus aptarnaujančio) eismas Šventaragio ir T. Vrublevskio gatvėse.

Taip pat perspėjama, jog renginių metu viešojo transporto eismas nesikeis, tačiau galimi nežymūs vėlavimai Gedimino prospektą kertančiuose autobusų ir troleibusų maršrutuose. Patartina į „Sostinės dienų“ renginius atvykti Vilniaus autobusais ir troleibusais. Gera naujiena, jog pasibaigus vėlyvo vakaro renginiams ir koncertams namo patogiai bus galima grįžti naktiniais autobusais. Viešojo transporto tvarkaraščius rasite www.vilniustransport.lt tinklapyje.

„Sostinės dienos 2018“ vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 2 dienomis. Visi festivalio renginiai nemokami. Daugiau informacijos – www.sostinesdienos.lt