Kultūra

2018.08.28 18:54

Surinko 5 000 iškilių Lietuvos žmonių biografijų: kaip patekti į žinyną

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.28 18:54

Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtame žinyne „Kas yra kas Lietuvoje 2018. Šimtmečio leidimas“ detaliai pristatoma šiandieninės Lietuvos valstybės sąranga – 11 svarbiausių visuomenės gyvenimo sričių, 25 verslo sektoriai, 5 000 šiandien svarbiausių, sprendžiančių ir kuriančių Lietuvos žmonių biografijų, 500 reikšmingiausių institucijų ir 1500 didžiausių verslo įmonių. Pasak „Kas yra kas Lietuvoje“ verslo plėtros direktoriaus Aurelijaus Daškevičiaus, žinyno sudarymas pareikalavo didžiulių pastangų.

„Dvejus metus dirbo 50 žmonių, kad sugebėtų iš visos Lietuvos gyventojų, kiek jau mūsų yra likę, atrinkti tuos 5 tūkst., t. y. mažiau nei 1 proc. visos populiacijos. Mes turime ekspertus, kurie atrenka tuos žmones iš kiekvienos srities. Turime 11 sričių ir iš kiekvienos yra atrenkami žmonės“, – LRT TELEVIZIJAI sakė A. Daškevičius.

Pasak pašnekovo, į žinyną atrinkti Lietuvos žmonės pateko dėl savo išskirtinių pasiekimų. Susistemintos statistikos duomenimis, į knygą pateko daug žmonių, kurie yra gimę Lazdijuose ar Zarasuose ir kurių tėvai buvo pedagogai.

„Tai yra tam tikras iškiliausio lietuvio genas, susiformuojantis esant tokioms sąlygoms, – paaiškino A. Daškevičius. – Gal ne kiekvienam yra aišku, kodėl tėvai turi būti pedagogai. Jie įdeda didelį indėlį į asmenybės formavimą, jie sugeba geriausiai tai padaryti.“

„Kas yra kas Lietuvoje“ verslo plėtros direktoriaus teigimu, norint patekti į kitą žinyną (po 2–3 metų) reikia daug dirbti.

„Reikia daug dirbti ir padaryti įspūdingų pasiekimų, kurie būtų žinomi ne vien Lietuvoje, tai turi pasimatyti ir pasaulyje“, – paaiškino A. Daškevičius.

Išsamiau – laidos „Laba diena, Lietuva“ įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.