Kultūra

2018.08.31 15:07

LRT projekte išgarsėjusi grupė „Kūjeliai“ gros per popiežiaus vizitą

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.31 15:07

LRT TELEVIZIJOS projekte „Du balsai – viena širdis“ praeitame sezone žiūrovų širdis užkariavusi grupė „Kūjeliai“ prisipažįsta sulaukusi po projekto labai daug dėmesio. Birželį jie buvo surengę koncertų po atviru dangumi fiestą, o rugsėjį, popiežiui lankantis Lietuvoje, vienas grupės narių pasirodys Katedros aikštėje.

Folko muziką atliekantys vaikinai taip pat yra mokytojai, ir teigia, kad gerai suderina šias dvi skirtingas veiklas.

„Kai groju, groju, pasiilgstu mokslo, o kai mokaus, mokaus – pasiilgstu muzikos“, – sako grupės narys, matematiką Oksfordo universitete studijuojantis ir ten pat dėstantis Andrius Vaicenavičius.

Jo brolis Julius LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ metu prisiminė smagų atvejį, kad kai mokykloje atliko fizikos mokytojo praktiką, po pamokos mokinys priėjo prie jo ir paprašė kartu nusifotografuoti.

Grupė „Kūjeliai“ aktyviai koncertuoja, o vienas grupės narių – J. Vaicenavičius – pasirodys per popiežiaus vizitą Lietuvoje, rugsėjo 22 d.

Vilniaus Katedros aikštėje jaunus žmones į susitikimą su popiežiumi tądien kvies šiai progai sukurta giesmė „Kristus Jėzus – mano viltis“. Giesmės autoriai – Davidas Hedinas ir Julius Vaicenavičius.

Išsamiau – įrašuose.