Kultūra

2018.08.08 14:27

Garsi mados iliustratorė A. Dee: aš pati sau žiauriausia kritikė

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.08.08 14:27

7 metus fotografavusi Anya Dee iškeitė į teptuką ir akvarelę. Netrukus ją pastebėjo žymiausi mados namai, tačiau pati kūrėja to anaiptol nesureikšmina: „Ateina rytojus ir turiu būti geresnė, nei buvau vakar.“

„Viskas prasidėjo nuo to, kad nemokėjau nupiešti morkos“, – juokdamasi prisistato Anna, mados gerbėjams labiau pažįstama Anyos Dee slapyvardžiu. Dailės būreliai, studijos akademijoje, profesionalios fotografės kelias, po jo – metai nežinios ir į rankas vėl pakliuvę teptukai bei akvarelė.

Mados iliustratorės darbais ne tik dalijosi, bet ir savo kolekcijas iliustravo mados namai „Valentino“, „Dolce&Gabbana“, juos naudojo žurnalas „Vogue“. Į priekį Anną veda ambicijos suteikti kūrybai prasmę, o aplinkinių komplimentai, nors priimami su šypsena, iškeltos kartelės nesumažina.

„Labai keistai reaguoju į komplimentus – niekaip. Man bet ką gali žmonės pasakyti – aš pati sau žiauriausias kritikas. Man malonu, ir tiek. Kūryba man – vidinis pasaulis, kuriuo aš dalijuosi. Jei jis dar suranda atgarsį akyse ir širdyse, tai malonu. Bet to negali nusipirkti, negali būti tikras, kad patiks, ir dažniausiai žmonėms patinka tos iliustracijos, kurios man nepatinka“, – pastebi kūrėja.

Daugiau – Audros Avižiūtės paskojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.