Naujienų srautas

Kultūra2018.08.09 09:41

Atsisveikinama su antradienį mirusia teatrologe I. Aleksaite

LRT.lt 2018.08.09 09:41

Ketvirtadienį atsisveikinama su antradienį mirusia teatrologe, teatro istorike, hab. dr. Irena Aleksaite. Velionė pašarvota Vilniuje, Olandų gatvėje esančiuose laidojimo rūmuose. Karstas išnešamas ketvirtadienį 16 val. Laidotuvės vyks Vilniaus Saltoniškių kapinėse.

„Į teatrą nebevaikštau. Man neįdomu. Matau, ką daro tie jaunieji, ir man nepatinka – viskas eina paviršiumi, viskas yra neteisybė... Todėl pasilieku prie savojo gerojo teatro – savo mylimų režisierių, aktorių ir jų talentingų spektaklių“, – LRT RADIJUI 2013 m. sakė teatrologė.

Nuo 1988 m. buvo tuometės Lietuvos konservatorijos Teatro ir kino fakulteto Meno istorijos ir teorijos katedros profesorė, nuo 1996 m. – ir Lietuvos kultūros ir meno instituto Teatrologijos skyriaus vedėja.

Teatrologė per savo ilgą karjerą parašė daugiau, kaip 450 straipsnių teatro, dramaturgijos klausimais lietuvių ir užsienio spaudoje. I. Aleksaitė taip pat parašė monografijas apie teatro grandą Borisą Dauguvietį, režisierių ir aktorių Romualdą Juknevičių, aktorius Eleną Bindokaitę-Kernauskienę, Stepą Jukną.

Rugpjūčio 9 d. jai būtų sukakę 85-eri.

Šalies vadovai pareiškė užuojautą

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pareiškė užuojautą dėl žymios teatrologės I. Aleksaitės mirties. Pasak šalies vadovės, Lietuvos teatro gerbėjams liks I. Aleksaitės parašytos knygos, straipsniai kuriuose visada galime susitikti su legendiniais spektakliais, garsiais jų kūrėjais, Lietuvos kultūros istorijoje palikusiais ryškų pėdsaką.

Prezidentė pabrėžė, kad tokį pėdsaką palieka ir I. Aleksaitė, kaip talentinga, išskirtinės erudicijos asmenybė, sukūrusi ištisą teatrologų mokyklą, teatro menui kėlusi aukščiausius reikalavimus, ieškojusi jame tikrųjų vertybių.

Šalies vadovė pareiškė nuoširdžią užuojautą I. Aleksaitės artimiesiems, draugams ir visai Lietuvos teatro bendruomenei.

Premjeras Saulius Skvernelis taip pat reiškia nuoširdžią užuojautą dėl teatro istorikės I. Aleksaitės mirties.

„Netekome iškilios teatro istorikės, pedagogės, daugybės straipsnių autorės, išugdžiusios ne vieną teatrologų kartą ir mūsų kultūroje palikusios žymų pėdsaką. I. Aleksaitės nuopelnai įvertinti ne tik valstybiniu apdovanojimu, bet kur kas didesniu ir svarbesniu matu – skaitytojų ir publikos meile. Lietuvai netekus išskirtinės asmenybės, kuri pasižymėjo aukšta morale, erudicija ir profesionalumu, reiškiu nuoširdžią užuojautą Velionės artimiesiems, mokiniams, draugams, bendražygiams ir visai šalies kultūros bendruomenei“, – rašoma premjero užuojautoje.

Už nuopelnus šalies kultūrai teatrologė apdovanota Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino ordino Karininko kryžiumi.

Kviečiame paklausyti teatrologės minčių apie teatrą:

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi