Naujienų srautas

Kultūra2018.08.07 16:19

„Loftas Fest“ metu sostinėje pristatys naujus gatvės meno kūrinius

LRT.lt 2018.08.07 16:19

Pernai Vilniaus Naujamiestyje įsikūrusi gatvės meno galerija po atviru dangumi „Open Gallery“ šį rudenį, rugsėjo 7 d., pristatys naujus kūrinius. Jų pristatymas vyks muzikos ir menų festivalio „Loftas Fest`18“ metu.

Kaip rašoma pranešime žiniasklaidai, šiuo metu nuolatinėje galerijos ekspozicijoje jau esančius 9 darbus rugsėjį papildys daugiau nei 20 naujokų. 11 iš jų liks nuolatinėje ekspozicijoje, likusiuosius bus galima pamatyti tik „Loftas Fest`18“ metu.

Visame pasaulyje žinomas „street art“ meistras lietuvis Ernestas Zacharevičius galerijoje pristatys net du piešinius, kuriuose ant buvusių fabrikų sienų išdykaus vaikai. Techniškai vieną sudėtingiausių galerijos darbų šiemet pristatys architektų trio iš Italijos „Ecol“. Juos į Vilnių pakvietė lietuvių diriguojama austrų meno galerija „Improper Walls“. Italų kūrinys, įkvėptas lietuviškų liaudies simbolių, bus nupieštas ant grindinio ir sieks net 70 metrų ilgį.

Pernai galerijoje pakabinęs lyg aureolę šviečiantį žiedą, šiemet Linas Kutavičius po industriniu stogu jis pakabins didžiulę švytinčių apskritimų grandinę, simbolizuojančią teleportacijas laiku.

Linas Kaziulionis pakeis „Lofto“ fasadą iš kiemo pusės – jame atsiras dešimt vienų reikšmingiausių Lietuvos meno žmonių: Jonas Mekas, Vytautas Kernagis, Jurgis Mačiūnas, Česlovas Milošas, Vydūnas. Clara Rockmore, Mirga Gražinytė-Tyla, Eimuntas Nekrošius, Vitas Luckus ir Arūnas Žebriūnas.

Austrų menininkas David Leitner savo piešiniu ant vienos „Open Gallery“ sienos sieks atskleisti, jog laisvė ir nepriklausomybė yra neatsiejama nuo politinės situacijos.

Berlyne gyvenantis ir kuriantis vokietis Sokar Uno – vienas labiausiai laukiamų galerijos menininkų. Visame pasaulyje žinomas „street art“ autorius Vilniuje sukurs įspūdingą piešinį ant vienos didžiausių galerijos sienų. Jo piešinys kol kas laikomas paslaptyje.

Pranešimo autorių nuotr.

Menininkas Justinas Žožo Vilniaus galeriją nukels į Kauno zoologijos sodą. Sykį jame lankydamasis J. Žožo nufotografavo žirafiuką Nino. Tai įkvėpė idėją, jog gyvūnui įkalintam viename mieste, galima suteikti laisvės perkeliant jo atvaizdą į „Open Gallery“.

Menininkas Ignas Lukauskas apleistą ir tik „Loftas Fest“ metu lankomą vieną teritorijos garažų šiemet prikels naujam gyvenimui ir įpūs jam atostogų nuotaikos – ant pilkos garažo sienos jis „įkurdins“ jūros skalaujamą Palangos tiltą.

Eglės Narbutaitės darbe žiūrovai išvys miegančius kūnus nelabai patogiose pozicijose, simbolizuojančiose procesą prieš nubudimą – perėjimąsi.

Lietuvių menininkas Iustas gyvenantis ir kuriantis Vienoje, Austrijoje, galerijoje pristatys „tūsomobilį“ – senutėlį „VW Golf“ su rožiniais langais. Tačiau šis simbolizuos visai ne vakarėlį, o potyrio energiją ir impulsyvumą. O kai kam, kaip ir pačiam autoriui, galbūt primins ir pirmuosius jaunystės pasivažinėjimus su draugais.

Skotake – gatvės menininkas iš tolimosios Japonijos, galerijai suteiks naujų spalvų joje įkurdindamas pirmąjį „paste-up“ technikos darbą. Į nuolatinę ekspoziciją turėtų patekti ir Žygimanto Kudirkos darbas – eilės ant buvusio fabriko sienos išpaišytos neonine šviesa. Tiesa, šis kūrinys kol kas pakibęs ant plauko ir aktyviai ieško rėmėjų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi