Kultūra

2018.08.06 11:35

Reformatų skvere – aktyvistų rengiamas vienos dienos „Re:formatų“ festivalis

LRT.lt 2018.08.06 11:35

Birželį Vilniaus savivaldybė paviešino be konkurso parengtą Reformatų skvero atnaujinimo projektą, pagal kurį jau vasarą ketinta pradėti atnaujinimo darbus. Visuomenei ir architektūros specialistams išreiškus nepritarimą projektui, Vilniaus savivaldybė sutiko surengti viešą susitikimą su visuomene, kurio metu bus aptariamas parengtas projektas ir galimi jo keitimai, atsižvelgiant į išsakytus komentarus, rašoma pranešime spaudai.

Rugpjūčio 9 d. įvyks aktyvistų rengiamas vienos dienos „Re:formatų“ festivalis, skirtas Reformatų skverui ir siekiui reformuoti vilniečių dalyvavimą priimant sprendimus dėl viešųjų erdvių.

„Jo metu tarpusavyje bei su Vilniaus savivaldybės atstovais diskutuosime apie skvero ateitį, aptarsime parengto projekto atitikimą miestiečių poreikiams bei džiaugsimės skveru: jame vyks aktyvistų, meninės ir sportinės akcijos, koncertai ir kiti vyksmai“, – rašoma pranešime.

Festivalis vyks nuo 12 val. iki pat vidurnakčio. Jį atidarys muzikinė procesija, dienos metu vyks meninės akcijos. 16 val. prasidės aktyvistų tarpusavio diskusijos, 18 val. – diskusija su Vilniaus savivaldybės atstovais ir dabartinio projekto rengėjais, nuo 20 val. prasidės vakaro muzikinė ir sporto programa.

Meninės ir aktyvistų akcijos: Cooltūristės, Denisas Kolomyckis, Eglė Mikalajūnė, Ingra Miler, Juozas Sidaravičius, Eleonora Strazdienė, Virginija Kulvinskaitė, Dovilė Bagdonaitė, Ričardas Šileika, Neringa Dangvydė ir kiti.

Muzika: Jurgis Didžiulis, Parranda Polar, Bombo Feminista, The Honkin Dudes Brass Band, Admirolas Užmarštis (Algimantas Černiauskas), Manto Augustaičio, Ryčio Koreniuko ir Pauliaus Vaško trio, Abrokenleg ir kiti. Sportas: Kvadratas Reformatas.

Daugiau informacijos galite rasti čia.