Naujienų srautas

Kultūra2018.08.06 12:55

Keliaujant po Baltijos šalių pilis ir dvarus kviečia surinkti kuo daugiau antspaudų

Lietuvos, Latvijos ir Estijos nepriklausomybių atkūrimo šimtmečiui skirtas unikalus projektas ragina šių šalių gyventojus ir svečius pažinti gražiausias Baltijos šalių pilis ir dvarus. Kad šiuos istorinius statinius pažinti būtų įdomiau, projekto sumanytojai kviečia keliauti su specialiu pasu ir kiekviename aplankytame objekte surinkti antspaudus ar lipdukus.

„Kiekviena pilis ir dvaras, kurie yra maršrute, turi savo spaudus ar lipdukus, jie juos užklijuoja, kai keliautojas aplanko. Keliautojo kortelę galima atsispausdinti svetainėje „Visit Baltic Manors“ arba gauti lankomose pilyse ir dvaruose“, – pasakoja Lietuvos pilių ir dvarų asociacijos prezidentas Gintaras Karosas.

Projekte dalyvauja 131 pilis ir dvaras: 31 – Lietuvoje, 45 – Latvijoje ir 55 – Estijoje.

Pasak pašnekovo, populiariausi objektai yra tie, kurie yra geros būklės ir randami prie magistralinių ar turizmo kelių.

„Trakų pilis irgi dalyvauja projekte, tai, be abejo, ji yra viena iš lyderių, jei ne lyderė. Tačiau mūsų tikslas yra, kad žmonės atrastų ir tuos objektus, kurie yra nutolę, iki kurių gali tekti keliauti 20 km žvyrkeliu ir kur randama ypatinga aura, tam tikras kultūros židinys, kurio galbūt nesitikėjo rasti“, – paaiškino G. Karosas.

Išsamiau – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi