Kultūra

2018.08.04 15:29

Monmartre – menininkų kova dėl išlikimo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.08.04 15:29

Garsiąją Monmartro kalvą Paryžiuje kasmet aplanko milijonai turistų, bet jei dabar čia norėtų kaip kadaise gatvėje tapyti dailininkai Pablo Picasso ar Keesas van Dongenas, jiems gali pristigti vietos. Garsiuosius Tertro aikštės dailininkus baigia išstumti kavinės ir restoranai. Jų terasos jau užima 80 procentų aikštės. Tai reiškia, kad vasaromis čia keliomis pamainomis dirbantys 300 dailininkų atsidūrė tikrai nepavydėtinoje, o tiksliau labai nepatogioje padėtyje.

„Mums tenka po vieną kvadratinį metrą ir to aiškiai per maža. Molbertų kojos persikryžiuoja, skėčiai trukdo kitiems dailininkams. Kai lyja, varva ant kaimynų – tai tiesiog neįmanoma“, – piktinosi dailininkas Pascalis Ignelzis, dirbantis Monmartre 45 m.

Dailininkai piktinasi, bet nieko negali padaryti. Jie kaltina kvartalo ir viso Paryžiaus valdžią, kad ji labiau klauso verslininkų, kuriems priklauso kavinės bei restoranai, nei dailininkų, kurie sukūrė šios kalvos, kaip paryžietiško meno simbolio, įvaizdį. Perpykę dailininkai galiausiai pagrasino išvis išsikraustyti.

Prancūzija tebėra viena populiariausių turistinių šalių, bet tokia nežabota komercializacija gali pridaryti problemų.

Išsamiau – Sauliaus Masalsko pasakojime.