Kultūra

2018.08.03 11:04

Patalpos Vilniaus Didžiosios sinagogos teritorijoje suteiktos 10 nuomininkų

BNS 2018.08.03 11:04

Didžiosios sinagogos teritorijoje Vilniuje esantis pradinės mokyklos pasatas suteiktas 10-čiai nuomininkų, jie užsiims meno ir kūrybinėmis veiklomis.

Pasak Vilniaus savivaldybės, 10 įstaigų ar asmenų, įsikursiančių beveik 1000 kv. metrų pastate Vokiečių gatvėje, atrinkti iš 27 konkurso dalyvių.

Konkursą laimėjusi Vilniaus Justino Vienožinskio dailės mokykla užsiims edukacine, parodinio meno veikla bei įkurs kūrybines dirbtuves, viešoji įstaiga „Lietuvos Junior Achievement“ išsinuomotas patalpas skirs švietimo veiklai, startuolių dirbtuvėms, verslumo ir inovacijų stovyklų organizavimui, taip pat mokys jaunuolius finansinio raštingumo.

Asociacija „Meno ir mokslo laboratorija“ užsiims kultūrine ir edukacine veikla, gautose patalpose bus pristatomi ir interaktyvūs meno-mokslo eksponatai, paskaitos, kameriniai spektakliai, meno ir mokslo (astronomijos) sąsajų pažinimo stovyklos moksleiviams.

Dvi amatininkės supažindins visuomenę su knygrišystės amatu, o Vilniaus žydų religinė bendruomenė organizuos įvairius mokymus, pažindins su žydų tradicijomis ir kalba.

Dar trys menininkės planuoja įsirengti tapybos kūrybinės dirbtuves.

Keletas konkurso laimėtojų organizuos vaikų, paauglių ir suaugusiųjų teatrinės improvizacijos užsiėmimus, pažindins su kino, teatro, rašymo, vizualus meno pagrindais ir užkulisiais.

„Labai džiaugiamės, kad patalpų nuomos konkurso laimėtojai buvo sumanūs ir kūrybingi, teikdami pasiūlymus paisė pagarbos šiai ypatingai vietai, kurioje šiemet archeologai padarė sensacingų atradimų“, – pranešime spaudai sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Anot jo, Vilniaus didžiosios sinagogos dvasinis ir kultūrinis paveldas „įpareigoja pagarbiai ir oriai įprasminti vietovę“, jo nuomone, laikini naujakuriai savo kūryba ir švietėjiška veikla prisidės rengiantis įprasminti Vilniaus ir pasaulio kultūrai reikšmingą erdvę.

 Savivaldybė su visais 10 atrinktų pasiūlymų autoriais sudarys patalpų nuomos sutartį, kuri galios iki 2020 metų.

Pastatas, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi Vilniaus Vytės Nemunėlio pradinė mokykla, nuo praėjusių metų yra tuščias. 2020 metais šį pastatą planuojama nugriauti ir iki 2023 m įamžinti Vilniaus Didžiąją sinagogą, sutvarkyti gretimą aplinką.