Naujienų srautas

Kultūra2018.08.03 10:51

Sentimentalus emocijų presas: Lietuvoje pirmąkart pasirodė duetas „Kiasmos“

Šiaurinė žvaigždė, bent jau menama, ketvirtadienio vakarą nenuginčijamai priartėjo prie Vilniaus – Lietuvoje pirmą kartą nuvilnijo gyvas fareriečių-islandų dueto „Kiasmos“ pasirodymas. Menų fabrike „Loftas“ vykusiame vienos dienos festivalyje „Summer in the City“  muzikantai sklandžiai jungė tai, ką suderinti keblu: tokius skirtingus, bet dermėje puikiai skambančius elektroninės ir klasikinės muzikos polius.

Šios išskirtinės sintezės autoriai – jau kitais metais solinį pasirodymą mūsų šalyje surengsiantis islandų multiinstrumentalistas, kompozitorius, „BAFTA“ apdovanojimo laureatas Olafuras Arnaldsas bei jo kolega iš Farerų – sintpopso kolektyve „Bloodgroup“ ir dainuojantis, ir sintezatorius valdantis Janusas Rasmussenas. Beveik dešimtmetį kuriantį tandemą lydintis šleifas – ekspresyvus ambientinės muzikos skambesys, kurioje nugula minimalistinės technomuzikos ir klasikos žanrai.

Šių laisvų, poetiškų garsų kompozicijos, kaip bebūtų keista, puikiai derėjo su kiek grubiomis menų fabriko erdvėmis – kūrinio „Bent“ kulminacijoje atrodė, kad pastarąsias keičia atviri Islandijos klodai. Pasidarė aišku: ši šalis žavi ne tik senovės sagomis, ankstyvu Lietuvos nepriklausomybės pripažinimu, geizeriais ar grupe „Sigur Ros“, bet ir duetu „Kiasmos“.

Tiesa, smeigti akis į tolį skatino ne tik jie. Atvykėlius apšildė kitose scenose (viso pastarųjų buvo net 3) groję radijo laidos „Tylios Naktys“ veidai, prie ne vieno lietuviško kūrinio remikso prisilietęs Shkema ir sentimentaliai melancholiškus garsus transliavęs vokietis Aparde. 

Po kelionės su „Kiasmos“, nieko nuostabaus, klausytojų gretos pernelyg neretėjo – penktadienį pasitiko gyvi romantinės technomuzikos dueto „BLACK WATER“ bei Einiaus pasirodymai, o taip pat ir tautiečio Lsar setas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi