Naujienų srautas

Kultūra2018.08.02 15:36

„Granatos Live“ prasideda – tūkstančiai žmonių suplūs į Lietuvos liaudies buities muziejų

LRT.lt 2018.08.02 15:36

Jau ketvirtadienį, rugpjūčio 2 d. vakare, tūkstančiai žmonių pradės rinktis į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur vyks didžiausias Lietuvoje muzikos festivalis „Granatos Live“. Renginys, kuriame šiemet laukiama apie 20 tūkst. žiūrovų, vyks jau šeštąjį kartą. Susirinkusieji išvys šešias dešimtis užsienio bei Lietuvos atlikėjų ir grupių pasirodymų, o dienos metu jų lauks įvairios pramogos ir „Humoro klubo“ pasirodymas, rašoma festivalio pranešime.

Tuo, kad festivalyje, kurio pagrindinės žvaigždės šiemet – Rita Ora ir George`as Ezra – viskas vyktų sklandžiai, rūpinsis beveik 2000 žmonių. „Vien savanorių šiemet – daugiau nei 700, – sako festivalio organizatoriai, tradiciškai nemažai dėmesio pasirengę skirti ir užsienio bei Lietuvos atlikėjų pageidavimams išpildyti. – Vien į pagrindinę sceną kops per 200 atlikėjų, o bendrai visose scenose pasirodys apie 400 muzikantų. Ir, žinoma, visi jie turi savo reikalavimų – ne tik techninių, garso bei apšvietimo, bet ir žiūrovams nematomų – tokių kaip šimtus eurų kainuojančios kvepiančios žvakės persirengimo kambariuose.“

Būtent jų teks parūpinti bene ryškiausiai šių metų „Granatos Live“ žvaigždei Ritai Orai. Tarp šios britų pop dainininkės, kuri festivalyje pasirodys penktadienį, rugpjūčio 3 d., pageidavimų – ir jos dievinamas „Tabasco“ padažas, ir chalatas bei šlepetės, kurie turėtų jos laukti persirengimo kambaryje. Čia Rita ras ir savo mėgstamų raudonų rožių, įvairių sveikų užkandžių, kokosų vandens bei vitamino C. Dainininkę, kuri į Lietuvą atskris privačiu lėktuvu, atlydės 30 žmonių komanda – šokėjai, pritariantieji vokalistai, muzikantai bei technikai, o jos pasirodymui reikalingą scenos įrangą atgabens du vilkikai.

AFP/Scanpix nuotr.

Bene paprasčiausius svetingumo reikalavimus festivalio organizatoriams pateikė „Rudimental“ DJ‘ai. Vaikinai, kurie rugjūčio 3 d. naktį „uždarys“ didžiąją „Granatos Live“ sceną, nori sveiko, šilto maisto, tarp kurio turėtų būti ir mėsos, ir vegetariškų patiekalų bei karališko dydžio lovų viešbutyje, kuriame privalo būti sporto salė.

Merginų numylėtinio George`o Ezros ir jo komandos pageidavimu festivalio persirengimo kambariuose atsiras purūs kilimai ir televizoriai. Hito „Budapest“ atlikėją į Lietuvą atlydės 19 žmonių komanda ir du vilkikai, kurie atgabens jo pasirodymui reikalingą techniką. Kaip ir dauguma kitų scenos žvaigždžių, G. Ezra su komanda nori maitintis sveiku, natūraliu, kokybišku maistu. Beje, yra visai tikėtina, jog kažkam pavyks sutikti George Ezrą kur nors Vilniaus senamiestyje ar tiesiog „Granatos Live“ minioje – priešingai nei kiti užsienio atlikėjai, kurie koncertuos festivalyje, jis į Lietuvą atvyks savo pasirodymo išvakarėse. Festivalio scenoje George Ezrą bus galima išvysti šeštadienį, rugpjūčio 4 d. 

AFP/Scanpix nuotr.

Privatus lėktuvas atgabens ir hito „Ocean Drive“ autorių Duke Dumont. Ir nors šis britų elektroninės šokių muzikos kūrėjas su komanda ilgai užsibūti Lietuvoje neplanuoja, tačiau festivalio „Granatos Live“ organizatoriai buvo įspėti – jei jam čia patiks, gali ir pasilikti. Prieš lipdamas į sceną šis DJ nori „pasitreniruoti“, tad festivalio organizatoriams teko padidinti šios britų žvaigždės persirengimo kambarį ir jame įrengti analogišką pultą tam, koks Duke Dumont‘o lauks scenoje.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi