Naujienų srautas

Kultūra2018.08.02 13:02

Fotomenininkas studiją įkūrė buvusioje Kauno sinagogoje

Kiekvienam menininkui būtina kūrybos erdvė, įsitikinęs fotomenininkas Ignas Maldžiūnas. Jo studijos Kaune istorija nepaprasta – Ignas įsikūrė buvusioje sinagogoje, statytoje XIX amžiaus pabaigoje ir tikina – ši vieta ypatinga.

„Vaikščiojantys laivai“ – taip fotomenininkas I. Maldžiūnas pavadino vieną nuotraukų seriją, kurią padarė Azijoje, nusekusioje Aralo jūroje. Jis fotografavo pasitraukus vandeniui atsiradusioje sausumoje likusius laivus. Toje vietoje Sovietų Sąjungos laikais buvo atliekami ir biocheminiai bandymai, o kad pasiektų vietovę, teko keliauti savaitę džipais, motociklais, keltis per upę plaustais ir net iš jų gelbėti skendusius vietinius.

Fotomenininkas vertina keistas ir neįprastas vietas – sako, jose yra be galo daug jėgos.

Kai nemažai keliaujantis fotomenininkas parvyksta namo į gimtąjį Kauną, grįžta taip pat į nestandartinę erdvę – studiją Ignas įkūrė buvusioje sinagogoje. Prieš kelerius metus apie XIX amžiaus pabaigoje pastatytą ir kurį laiką apleistą Žaliakalnio sinagogą jis sužinojo iš pažįstamo prancūzo tapytojo ir pamena jau po savaitės pasirašęs 3 metų nuomos sutartį. O tuomet sekė kelios nemigo naktys dėl minčių ir idėjų audros – kiek šioje ypatingoje erdvėje galima padaryti.

Išsamiau apie menininką ir jo studiją – Ievos Žigaitės reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi