Kultūra

2018.08.01 14:23

Kultūros rezidencijoje Palangoje – šiuolaikinis menas ir jaunieji lietuvių atlikėjai

Vasarą Palanga atgimsta ne tik dėl suplūstančių poilsiautojų, bet ir kultūrinių renginių gausos – LRT KULTŪROS pristatomas projektas „Kablys + jūra“ dovanoja kokybiškus kultūrinius renginius ir išskirtinius meno pasaulio įvykius.

Palangos „Kablio“ rezidencijoje, galerijoje „Balta“, buvo pristatyta trijų dalių šiuolaikinio meno paroda „Juoda šviesa. Mini grandai. Spalva. Nuotaika. Simbolis.“ Galerijos direktorė Jolanta Šmidtienė tikina, kad Palangos menininkų gildija glaudžiai bendradarbiauja jau 15 metų, tad ir darbų yra prikaupta nemažai. 

„Mūsų menininkų gildija gyvena ir kvėpuoja tuo pačiu. Galerija gyvuoja jau 20 metų, o kartu projektus kuriame pastaruosius 15 metų. Parodose dalyvauja ne tik mūsų gildijos nariai, bet ir svečiai iš užsienio. Esame prikaupę tiek daug kūrinių, kad net rinktis labai nereikia“, – pasakoja menininkė.

Kaip teigia pašnekovė, galerija „Balta“ pavadinta neatsitiktinai – tai spalva, kurioje geriausiai atsiskleidžia kitos spalvos, šiuo atveju – kurtos menininkų: „Turėjau svajonę įkurti tokią galeriją, kur viskas – nuo grindų iki lubų – būtų baltos, o spalva ateitų tik iš menininko potyrių.“

„Kablio rezidencijoje“ be įvairiausių meninių parodų vyksta ir muzikiniai koncertai – scenoje pasirodo lietuviškos muzikos atradimai. Vienas tokių – jaunimo pamėgta penkių vaikinų grupė „Abudu“ iš Šakių rajono.

„Mes patys daug klausomės muzikos, stebime pasaulį, iš to ir gimsta mūsų kūryba. Be muzikos mes visi dirbame ir mokomės, bet kai grojame ir matome gerai laiką leidžiančius žmones, supranti, kad niekam nekenkiame, ir tas jausmas labai geras. Negali būti geresnio darbo nei būti muzikantu – tu visiems neši tik džiaugsmą. Po ilgų darbo valandų ateina palaima“, – kalbėjo vienas iš „Abudu“ grupės narių Lukas Keraitis.

Plačiau – Manto Vilimo reportaže.