Kultūra

2018.08.01 09:03

Festivalis „Kinas po žvaigždėmis“ prasidėjo kinomanų pamėgtu filmu

Antradienį vėlų vakarą Vilniuje prasidėjo vasaros kino festivalis „Kinas po žvaigždėmis“. Katedros aikštė pirmą kartą virto didžiuliu kino teatru po atviru dangumi, o atidarymui parodytas Raimundo Banionio filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“, sukurtas prieš beveik 30 metų.

Į nemokamą kino seansą Katedros aikštėje susirinko per 2500 žmonių.

Pasak organizatorių, tokių pavyzdžių Europos sostinėse teko nemažai matyti, kai kinas rodomas pagrindinėje šalies aikštėje, o Lietuvoje – pirmą kartą.

Pasak kino teatro „Pasaka“ direktorės Andrės Balžekienės, būtent šis R. Banionio filmas pasirinktas neatsitiktinai. „Suskaitmeninę 10 filmų patalpinome juos platformoje e-pasaka.lt nemokamai. Žiūrimiausias filmas buvo R. Banionio, tad apsiūlėme šį filmą parodyti Katedros aikštėje“, – sakė kino teatro „Pasaka“ direktorė.

Režisierius R. Banionis sako, kad jam filmo „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“ rodymas tarsi dvigubas sugrįžimas ir į filmo kūrimo laiką, ir į paties jaunystę, nes filmui jau beveik 30 metų, o jis sukurtas apie įvykius, vykusius 1972-aisiais,tai yra dar apie ankstesnį dešimtmetį.

Nuo ketvirtadienio festivalio filmai bus rodomi Valdovų rūmų kieme kiekvieną darbo dieną. Per rugpjūtį bus parodyti 23 filmai.

Išsamiau apie festivalį – Margaritos Alper pasakojime.