Kultūra

2018.07.31 23:02

Lokarno kino festivalyje – dviejų lietuviškų filmų premjeros

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.31 23:02

Trečiadienį Šveicarijoje prasidėsiančiame Lokarno kino festivalyje bus surengtos dviejų lietuvių kūrėjų filmų premjeros.

Pastarąjį kartą Lietuvos kūrėjai Lokarno kino festivalio konkursinėje dalyvavo prieš 4 metus, konkursinėje programoje „Rytojaus leopardai: dalyvavo Karolio Kaupinio debiutinis trumpametražis filmas „Triukšmadarys“. Šiemet šioje programoje tarp 20 filmų – naujausias Lauryno Bareišos filmas „Kaukazas“.

Trumpametražio L. Bareišos filmo „Pirtis“ tarptautinė premjera įvyko Venecijos kino festivalyje, „Pirtis“ šiemet pelnė „Sidabrinę gervę“ kaip geriausias trumpametražis filmas. Naujausias jo darbas atrinktas į Lokarno kino festivalį. Filmas kurtas Karmėlavoje.

„Pavadinimas turi kelias prasmes. Karmėlavoje yra toks miestelis, kuris vadinasi Kaukazas, ten yra Paryžius, Šveicarija. Man čia Kaukazas asocijuojasi su mūsų tema, kad kažkas atsitiks, kaip epitetas“, – sakė režisierius L. Bareiša.

Filmo scenarijų L. Bareiša kūrė drauge su Tekle Kavtaradze, ji filme atlieka ir pagrindinį vaidmenį.

Kitas filmas, kurio pasaulinė premjera įvyks Lokarno kino festivalyje – Rugilės Barzdžiukaitės dokumentinis filmas „Rūgštus miškas“. Tai antropologinis-filosofinis tyrimas apie tai, kaip žmonės priima jiems mažiau pažįstamą gyvūnų rūšį – į turistų apžvalgos aikštelę atėję apžiūrėti kormoranų sunaikintą mišką, žmonės čia tampa ne tik stebėtojais, bet ir stebimaisiais, kuriuos mato ir girdi paukščiai.

Lokarno kino festivalis prasidės trečiadienį ir truks 10 dienų.

Išsamiau apie tai žiūrėkite Margaritos Alper reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.