Kultūra

2018.07.31 14:21

A. Toliatas apie knygą „Šeštas jausmas yra pirmas“: galimybė slypi kiekvienoje situacijoje

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.31 14:21

Lietuvos policijos vyr. kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas pristato naują knygą „Šeštas jausmas yra pirmas“. Tai trečioji trilogijos knyga, kurioje pateikiami pamokslų rinkiniai. Pasak autoriaus, knygoje aprašomas karininkas, kurio manymu šešto jausmo negalime ištreniruoti, tai – dovana, kurią gali pajausti, jeigu esi tam pasiruošęs.

„Tačiau būtent pasiruošimą gali ištreniruoti – budrumą šeštam jausmui. (...) Reikia ugdyti savyje budrumą atpažinti kiekvienoje situacijoje galimybę. Taip formuojame aplinką šeštam jausmui veikti“, – atskleidžia kun. A. Toliatas.

Tik žmogus, kuris yra pasiruošęs viską palikti, prarasti, atsisakyti savo įgytų žinių ir turtų, tradicijų ir dogmų, pagaliau gali eiti į naujus dialogus, nauju keliu, mano knygos „Šeštas jausmas yra pirmas“ autorius.

„Kai mes esame labai gerai viską susiplanavę, viską žinome, esame viską patyrę, kaip ir tame pasakyme: „optimisto gera žinia nenustebinsi“ – jis viską žino, viską turi. Tad šeštas jausmas yra nepraminti keliai, kurie veda į naujas ganyklas. Kai tu nežinai ir neturi atsakymo, kur tu nueisi. Bet ryžtiesi eiti į nepažįstamą kelionę ne bet kokia kryptimi, o ją pajausti. Kaip Trys karaliai paskui Betliejaus žvaigždę“, – LRT TELEVIZIJAI sako kun. A. Toliatas.

Pasak Lietuvos policijos vyr. kapeliono, tai trilogija, nes Biblijoje pagrindiniai tekstai yra sudėlioti per trejus metus, per juos viską perskaitome: „Viena vertus, ją galima skaityti atskirai, net kiekvieną pamokslą galima skaityti atskirai. Bet, kita vertus, tai sudaro vieną visumą, yra tam tikras ryšys, mintys tarpusavyje kalbasi.“

Plačiau apie knygą – laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.