Kultūra

2018.07.27 20:49

Kristupo vasaros festivalyje – „Baroko vakarėlis“

Vilniuje vyksta 24-asis Kristupo vasaros festivalis. Penktadienio vakarą šv. Kotrynos bažnyčioje – koncertas „Baroko vakarėlis“, kuriame šio laikotarpio muziką atliks brolių iš Lenkijos duetas.

Broliai Adamas ir Janas Roszkowskiai repetuoja prieš vakaro koncertą. Po valandos šv. Kotrynos bažnyčioje jie atliks baroko kompozitorių kūrinius bei savo kompozicijas. Šio laikotarpio kūriniai retai atliekami be orkestro, o broliai gros dviese – violončele, smuiku, fortepijonu. Prieš šimtmečius parašytus kūrinius praturtins pasaulio instrumentų skambesiu, elektronika.

„Turime įdomių pasaulio muzikos instrumentų. Kotamo – tai trys instrumentai viename – indiškas tamburinas, senovės graikų monochordas, koto – japoniška arfa. Tai bus atominė bomba“, – sakė violončelininkas J. Roszkowskis.

„Aš grosiu sansula. Tai – toks medinis instrumentas, tambūrinas su metaliniais klavišais. Taip pat naudosim loopą iš kompiuterio, elektroniką“, – pasakojo smuikininkas A. Roszkowskis.

Broliai Adamas ir Janas gimė Suvalkuose, netoli Lietuvos, todėl sako dažnai teko lankytis Vilniuje. Prieš keletą metų jie grojo džiazo festivalyje. Į duetą broliai susibūrė prieš septynerius metus ir ėmė keliauti su koncertine programa po Lenkiją, vėliau koncertų geografija išsiplėtė.

„Grojame smuiku ir violončele. Geriausiai tinkanti muzika šiems instrumentams – baroko muzika. O grojant šioje erdvėje dar sustiprinamas įspūdis“, – kalbėjo J. Roszkowskis.

Šią barokinės muzikos programą broliai atliko tik kartą Suvalkuose.

Kristupo vasaros festivalio koncertai vyks iki rugpjūčio pabaigos.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.