Kultūra

2018.07.28 09:00

Jūros šventė savaitgalį stebins įvairiomis pramogomis ir J. Janus kūryba

Gertrūda Stripeikytė, LRT.lt2018.07.28 09:00

Nauja ir netikėta šių metų Jūros šventėje – ne tik stilistika, bet ir programa, portalui LRT.lt sako šventės kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė. Jos teigimu, savaitgalio programoje bus galima pamatyti daugiau nei 100 iniciatyvų ir renginių: „Visi dalykai, kuriuos surašėme į programą, verti dėmesio. Programoje nėra atsitiktinių dalykų, kurie būtų neįdomūs, nereikalingi.“

Klaipėdoje trečiadienį prasidėjusi jau 59-oji Jūros šventė tęsiasi ir savaitgalį – šeštadienį ir sekmadienį pajūrio gyventojus ir svečius džiugins įvairiapusė šventės programa bei nauja šventės stilistika.

Savaitgalį nusprendusius praleisti pajūryje vilioja Jūros šventė. Šeštadienis ir sekmadienis – paskutinės trečiadienį prasidėjusios šventės dienos, kurių metu dar bus galima pasimėgauti jūrinėmis tradicijomis, muzika, įvairiomis atrakcijomis, pasivaikščioti mugėje, pamatyti pasaulinę italų teatro trupės spektaklio premjerą ir išmėginti daugelį kitų pramogų.

Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojama Jūros šventė šiemet lankytojams parodė naują savo pusę – ne tik ypatingą programą, kurioje ir svečių iš užsienio šalių pasirodymai, bet ir atnaujintą stilistiką, kurią sukūrė dizainerė Julija Janus.

Jūros šventės kūrybos vadovė D. Grikšaitė portalui LRT.lt pasakojo, kad sukurti naująją šventės stilistiką organizatoriai dizainerę J. Janus pasirinko visai neatsitiktinai: „Matyt, būna gyvenime tokių sutapimų, kad vieni kažko dairosi, o kiti pasufleruoja idėją apie savo galimybes. Rinkoje pamatėme Julijos Janus marškinėlių seriją „Miestai“ ir mus sužavėjo koliažinė Klaipėdos miesto stilistika.

Pasidomėjome, ar dizainerei būtų įdomu padirbėti su Jūros šventės stiliumi ir ji mielai sutiko. Po kelių susitikimų ir diskusijų gimė būtent tokia Klaipėdos Jūros šventės vizija.“

J. Janus specialiai Jūros šventei kurtą stilistiką galima išvysti visoje išorinėje reklamos kampanijoje – plakatuose, tentuose, stenduose, Jūros šventės leidiniuose, suvenyruose.

„Kiekvienais metais kuriame naują vizualinę kalbą, kuri iliustruoja mūsų moto, siekius, programos jungiamąją ašį“, – sakė D. Grikšaitė.

Nauja ir netikėta, pasak kūrybos vadovės, ne tik šventės stilistika, bet ir programa. Šeštadienio ir sekmadienio Jūros šventės programoje galima pamatyti daugiau nei 100 įvairių iniciatyvų ir renginių.

„Visi dalykai, kuriuos surašėme į programą, mūsų nuomone, yra verti dėmesio. Programoje nėra atsitiktinių dalykų, kurie būtų neįdomūs, nereikalingi. Pateikdami Jūros šventės programą, į kurią įsiliejo ir bendruomenė su savo iniciatyvomis, ir profesionalūs kolektyvai, ir tą, kurią organizuojame mes, leidžiame žmonėms rinktis“, – tikino D. Grikšaitė.

„Įvairovė šiais metais beribė: vieniems patiks parodos, kiti ieškos akademinės muzikos koncertų, tretiems rūpi tautinė muzika – programa yra tokia, kurią reikia skaityti ir susirasti savo oazę, savo interesų lauką. Šventės ašis yra jūra – apie ją sukasi tradicijos, jūrinės tematikos renginiai, koncertai“, - apie šventės programą sakė D. Grikšaitė.

Jūros šventės programą galite pamatyti čia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.