Naujienų srautas

Kultūra2018.07.27 13:46

Venecijos kino festivalyje laukiama R. Goslingo ir B. Cooperio filmų pasaulinių premjerų

BNS 2018.07.27 13:46

Venecijos kino festivalyje šiemet bus daug Holivudo žvaigždžių galios, įskaitant astronauto Neilo Armstrongo biografijos su Ryanu Goslingu, istorinio brolių Coenų vesterno su Liamu Neesonu ir Bradley Cooperio režisūrinio debiuto su Lady Gaga pasaulines premjeras.

Seniausias pasaulyje kino festivalis – 75-oji jo laida – prasidės rugpjūčio 29 dieną pasauline Damieno Chazelle filmo „Pirmasis žmogus“ premjera. Kaip ir ankstesniame jo filme „Kalifornijos svajos“, kuris atidarė 2016-ųjų Venecijos festivalį ir pelnė šešis „Oskarus“, „Pirmajame žmoguje“ N. Armstrongą vaidina R. Goslingas.

„Basterio Skrugso baladė“ yra naujas brolių Coenų pasiūlymas. Ši istorija prasidėjo kaip televizijos serialas, o dabar virto filmu, kuriame vaidina ir Tomas Waitsas.

Emma Stone, Olivia Colman ir Rachel Weisz vaidina nepagarbioje komedijoje apie XVIII amžiaus karalienės dvarą „Favoritė“, kurią režisavo Jorgas Lantimas, taip pat debiutuojantis Lido saloje.

Tilda Swinton ir Dakota Johnson drauge dirba siaubo filme „Suspiria“, kurį režisavo Luca Guadagnino, pelnęs pripažinimą už praėjusių metų juostą „Vadink mane savo vardu“.

Tarp kitų pirmą kartą rodomų filmų bus pirmasis po Gravitacijos“ Alfonso Cuarono darbas „Roma“, Mike`o Leigh „Peterloo“ apie 1819 metų žudynes Šiaurės Anglijoje ir „Saulėlydis“, kurį režisavo vengrų režisierius Laszlo Nemesas, 2016 metais gavęs geriausio filmo užsienio kalba „Oskarą“ už „Sauliaus sūnų“.

Nekonkursinėje programoje debiutuoja B. Cooperio filmas „Gimė žvaigždė“, kuriame jis vaidina drauge su Lady Gaga, ir drama apie policijos piktnaudžiavimą „Dragged Across Concrete“ su Melu Gibsonu ir Vince`u Vaughnu.

„Aukso liūtai“ už gyvenimo pasiekimus iki rugsėjo 8-osios truksiančiame festivalyje bus įteikti britų aktorei Vanessai Redgrave ir kanadiečių kino kūrėjui Davidui Cronenbergui .

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi