Naujienų srautas

Kultūra2018.07.25 17:38

K. Buožytės virtualiosios realybės projektas – Venecijos kino festivalio programoje

LRT.lt 2018.07.25 17:38

Lietuvos virtualiosios realybės (VR) animacinis projektas „Angelų takais“ atrinktas į vieną prestižiškiausių 75-ojo Venecijos kino festivalio, vyksiančio 2018 m. rugpjūčio 29–rugsėjo 8 dienomis, „Biennale college cinema – Virtual reality“ konkursinę programą. Tai yra pirmas kartas, kai šioje programoje dalyvauja ir Lietuvos projektas, kuris pateko tarp kitų 20 virtualiosios realybės projektų iš viso pasaulio, teigiama pranešime spaudai.

Režisierės Kristinos Buožytės ir prodiuserio Vitalijaus Žuko kurtas VR projektas „Angelų takais“ suteikia galimybę Mikalojaus Konstantino Čiurlionio kūrybą suvokti nauji. Skambant M.K. Čiurlionio muzikai, žiūrovas yra pakviečiamas į emocionalią ir poetišką kelionę po šio menininko magišką paveikslų pasaulį. „Galima sakyti, kad M. K. Čiurlionis buvo multimedijos meno pirmtakas, savo kūryba trynęs ribas tarp skirtingų meno šakų. Jo darbų perkėlimas į virtualiąją realybę leidžia ne tik naujai pamatyti menininko darbus, bet atskleidžia ypatingą jo kūrybos darną.“ – sako režisierė K. Buožytė.

Projektas kurtas daugiau nei 2 metus, įtraukiant ir tobulinant naujausias technologijas virtualiosios realybės srityje. Interaktyviai patirčiai sukurti panaudota net 60 paveikslų, kuriuos suteikė projekto partneris – Nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus. Projektas skirtas atkurtos Lietuvos 100-mečio minėjimo progai ir dalinai finansuotas Lietuvos kino centro. Projektą kūrė „Okta studios“, bendradarbiaudama su „Natrix natrix“ ir „Asterman“ įmonėmis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi