Kultūra

2018.07.25 11:54

„Galingųjų reindžerių“ legenda atvyksta į Lietuvą

LRT.lt2018.07.25 11:54

Legendinio JAV serialo „Galingieji reindžeriai“ (angl. Power Rangers) gerbėjai Lietuvoje jau šį rudenį turės galimybę susitikti su vienu iš originaliųjų reindžerių – aktoriumi Steve`u Cardenusu, rašoma „Comic Con Baltics” pranešime spaudai.

Raudonojo reindžerio Rocky DeSantos vaidmuo dvidešimtmečiui Steve`ui apvertė gyvenimą aukštyn kojomis. „Tai kardinaliai pakeitė ne tik mano karjerą, bet ir patį mane. Man šis serialas – ne tik ilgalaikis įsipareigojimas, bet ir gyvenimo mokykla, dėl kurios nei karto nesigailėjau“, – sako S. Cardenesas.

Net dvidešimt penkis sezonus gyvavęs serialas „Galingieji reindžeriai“ padarė didžiulę įtaką tolimesniam fantastinių serialų bei filmų vystymuisi JAV ir visame pasaulyje. Spalvingi reindžerių kostiumai, kovų scenos bei neįprasti dialogai tapo šio šou stiprybe ir akimirksniu pavertė jį vienu žiūrimiausių serialų skirtų jaunimui. Šią sagą žiūrovams rodė daugiau nei keturiasdešimties šalių, tarp jų ir Lietuvos, televizijos. Beje, kai kuriose šalyse šis šou vis dar yra rodomas.

Pasak Steve`o, „Galingųjų reindžerių“ staigų išpopuliarėjimą lėmė įvairialypis serialo turinys. „Ten buvo visko: kovos scenų, sprogimų, monstrų, roko muzikos, robotų, nerealių kaskadinių triukų ir visuomet – pamokanti ir laiminga pabaiga“, – vardina aktorius. Steve`as yra ne tik aktorius, bet ir kovos menų meistras, tokį jo pasirinkimą lėmė ir tai, kad didžiąją dalį kaskadinių triukų seriale teko atlikti pačiam. Jis nekantrauja atvykti į Lietuvą ir su šio serialo gerbėjais pasidalinti „Galingųjų reindžerių“ kūrimo užkulisiais bei savo patirtimi tiek televizijoje, tiek kovų ringe.

Nors ir įkvėptas japoniško serialo, tačiau „Galingieji reindžeriai“ netrukus tapo JAV pop kultūros atspindžiu. Išaugus jo populiarumui kūrėjai nusprendė serialą panaudoti ir kaip platformą kritikuoti socialines problemas. Tad spalvingųjų reindžerių priešais tapo ne tik įvairūs monstrai, bet ir socialinė neteisybė. Siekiant supažindinti su įvairiapuse JAV populiariąja kultūra ir fantastinių serialų pradininkais laikomais „Galingaisiais reindžeriais“, S. Cardeno atvykimą į Lietuvą finansuoja JAV ambasada Lietuvoje.

„Comic Con Baltics“ organizatoriai anksčiau jau paskelbė, kad į renginį atvyks viena perspektyviausių jaunosios kartos kaskadininkių – Janeshia Adams-Ginyard, serialų „Blyksnis“, „Vampyrų dienoraščiai“ žvaigždė Rickas Cosnettas bei internetinių komiksų serijos „The Akward Yeti“ kūrėjas Nickas Selukas. Organizatoriai žada, kad artėjant renginiui bus paskelbta dar daugiau užsienio aktorių iš garsių kino projektų.