Naujienų srautas

Kultūra2018.07.25 10:58

Palangoje – „Kablys + jūra“ ir LRT KULTŪRA terasa: menas, koncertai ir filmai

Pajūrio svečiai į Palangą atvyksta ne tik pasimėgauti jūros bangų mūša, bet ir pasimėgauti įvairiausiais kultūros renginiais. „Kablys + jūra“ ir LRT KULTŪRA siūlo įvairius meno projektus visiems atvykusiems.

Kablio vasaros terasoje Palangoje gera ir jauku bet kokiu oru, o kai oras taip lepina – visiems norisi persikelti arčiau jūros. Tai padarė ir LRT KULTŪROS pristatomas projektas „Kablys + jūra“, kuris ne tik dovanoja puikų laisvalaikį visiems užklydusiems į terasą, bet ir nebijo koncertus rengti arčiau vandens.

Praėjusią savaitę vyko unikalus muzikos projektas pavadinimu „Ošia“. Bendras naujųjų pajūrio muzikos ir kultūros vedlių projektas visus pakvietė pasiklausyti jūros ir muzikos bangų ošimo. Scenoje pasirodė grupės „Despotin fam“ ir „Vilniaus energija“. Pastarieji muzikantai pastebi kintantį Palangos veidą, o ir koncertai ant smėlio jiems yra tikrai nebaisūs.

Pajūryje pilna ne tik muzikos, bet ir parodų. Jau antrą savaitę „Kablys + jūra“ pristatoma paroda „Eilėraščiai“. Tai yra į vieną sujungtos trys meno disciplinos: poezijos, fotografijos ir dailės sintezė. Fotografas Aidas Indriošius ir dailininkė Eglė Lipinskaitė per savo žanrų prizmes interpretavo dešimties žymiausių Lietuvos poetų eilėraščius, suteikdami jiems vizualinę išraišką. O parodos atidarymo ceremonijoje eilėraščius skaitė Aidas Terespolskis.

Projektas „Kablys + jūra“ labai myli kiną. Praėjusią savaitę čia buvo galima pamatyti ir įžymiąją dokumentiką „Irano reivas“. Filmą, kuris pasakoja apie šokių muzikos kultūrą Irane, pajūrio svečiams pristatė festivalis „Nepatogus kinas“.

Vasara dar nesibaigė ir renginių Palangoje laukia dar daug. Jau šį penktadienį Palangos vasaros terasoje bus galima pamatyti humoro klubo pasirodymą, o šeštadienį išgirsti grupės Abudu koncertą. Jei dar neapsilankėte Palangoje – padarykite tai dabar.

Plačiau – Manto Vilimo reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi