Naujienų srautas

Kultūra2018.07.24 23:57

Festivalį „Kinas po žvaigždėmis“ pradės restauruoti „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“

Devintajam sezonui rengiasi festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ rengėjai – paskutinę liepos dieną festivalį pradės nemokamas filmo „Vaikai iš Amerikos viešbučio“, o per visą rugpjūtį bus parodyti 23 filmai.

Vasaros kino festivalį „Kinas po žvaigždėmis“ liepos 31 d. atidarys Lietuvos kino centro iniciatyva suskaitmenintas ir restauruotas Raimundo Banionio 1990 m. filmas „Vaikai iš „Amerikos“ viešbučio“. Šis filmas bus rodomas Katedros aikštėje ir jo seansas bus nemokamas.

Be šio R. Banionio filmo, programoje yra ir daugiau lietuviškų filmų. Tai Eglės Vertelytės „Stebuklas“, Arūno Matelio „Nuostabieji lūzeriai“, „Kita planeta“ bei Mindaugos Survilos „Sengirė“.

„Mūsų šūkis: filmai, kurie traukia. Žiūrint į lempą, kaip vabzdžiai skrenda į į šviesą, taip mes, esantys Vilniuje, neišvažiavę prie jūros, ir mus trauktų kino ekranas ir istorijos“, – sakė kino teatro „Pasaka“ direktorė Andrė Balžekienė.

Festivalio „Kinas po žvaigždėmis“ pirmasis seansas surengtas prieš 9 metus „Piano.lt“ kiemelyje. Vėliau kelerius metus jis rengtas Šiuolaikinio meno centro kiemelyje, jau trečius metus jis vyks Valdovų rūmų kieme. Iš visą vasarą trukusio festivalio šiemet „Kinas po žvaigždėmis“ tampa mėnesio festivaliu. Filmai Valdovų rūmų kieme bus rodomi kiekvieną darbo dieną. Per visą rugpjūtį bus parodyti 23 filmai.

Plačiau apie tai – Margaritos Alper reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi