Naujienų srautas

Kultūra2018.07.21 09:30

„G&G Sindikatas“ hiphopo ritmais pirmą kartą drebino Valdovų rūmų kiemą

Vargu, ar dar kada nors išvysite kažką panašaus, sakė pirmą kartą akustinį koncertą „Unplugged“ Valdovų rūmų kieme surengusios grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. Net ir pavakare lynojęs lietus neišgąsdino gausiai susirinkusių grupės gerbėjų, savo numylėtiniams negailėjusių garsių ovacijų bei padėkos šūksnių.

„Galimybė surengti šį koncertą mums, grupės nariams, buvo staigmena ir kone stebuklas, – portalui LRT.lt sakė G. Liaudanskas-Svaras. – 2016 m. Rusų dramos teatre surengėme tris „Unplugged“ koncertus ir manėme, kad niekada daugiau panašaus pasirodymo nebesurengsime. Pirmiausia todėl, kad pasiruošti jam labai brangu. Nesilažinčiau, kad kažką panašaus mūsų gerbėjai išvys ateityje, tačiau ką gali žinoti. Džiugu, kad festivalis „Midsummer Vilnius“ suteikė progą šį koncertą atgaivinti.“

„Kadangi ankstesnių „Unplugged“ koncertų metu su mumis pasirodė tie patys muzikantai, pasiruošimui reikėjo mažiau laiko, tačiau intensyviai repetavome apie porą mėnesių. Be to, programa kiek pasikeitė nuo tos, kuri skambėjo Rusų dramos teatre, tad reikėjo sustyguoti pasirodymą“, - sakė G. Liaudanskas-Svaras.      

E. Genio/LRT nuotr. 

Nors pavakare šiek tiek lijo, geros gerbėjų nuotaikos tai nesugadino. Valdovų rūmų kieme susirinko gausus būrys lietuviško repo gerbėjų. Prieš ilgai lauktą „G&G Sindikato“ koncertą publiką „apšildė“ žinoma hiphopo grupė „Jama&W“.

E. Genio/LRT nuotr. 

Tai ne pirmas kartas, kai lietuviško hiphopo lyderiai pasirodo netradicinėse erdvėse, bet ypatinga aura alsuojantį Valdovų rūmų kiemą „G&G Sindikatas“ drebino pirmą kartą. Kartu su reperiais scenoje pasirodė kelios dešimtys gyvai grojančių muzikantų, o kultinius grupės kūrinius specialiai „Unplugged“ projektui aranžavo Liutauras Jonušaitis ir Jievaras Jasinskis.

Griausmingomis ovacijomis sutiktas „G&G Sindikatas“ atliko puikiai žinomus kūrinius: „Tomas“, „Bestija“, „Muzika, kuri saugo“, „Rytojui reikia nedaug“, „Broliai šaunuoliai“ ir kitus. Vietoje nenustygę gerbėjai net ir koncerto pabaigoje nenorėjo paleisti savo numylėtinių nuo scenos ir palydėjo juos audringais aplodismentais ir padėkos šūksniais.

G. Martirosianaitė: „G&G Sindikatas“ laužo rėmus

Kai kuriuos „Midsummer Vilnius“ renginius vedusi radijo ir televizijos laidų vedėja Gabrielė Martirosianaitė džiaugėsi, kad jai teko dirbti festivalyje: „Jaučiuosi pagerbta, kad galiu ir dirbti, ir klausytis išskirtinių koncertų. Džiaugiuosi, kad „G&G Sindikato“ koncerte galiu tiesiog mėgautis renginiu, nes esu didelė grupės gerbėja. Tai viena mano mylimiausių lietuviškų grupių. Turbūt nesumeluosiu pasakiusi, kad moku visus jų kūrinius ar bent jau jų priedainius.“

E. Genio/LRT nuotr. 

G. Martirosianaitė sako, kad yra buvusi ne viename grupės koncerte, taip pat ir „Unplugged“ bei kituose, vykusiuose netradicinėse erdvėse. Vis dėlto, jos teigimu, Vadovų rūmų kiemas - pati netradiciškiausia, kurioje galima išvysti šios grupės pasirodymą.  „Čia galbūt esame įpratę matyti solidesnius renginius: spektaklius, operų pastatymus, orkestrus. Manau, kad šiuo pasirodymu „G&G Sindikatas“ laužo rėmus, kas jiems ir būdinga“, – sakė ji.

S. Burbaitė: Valdovų rūmai muzikai suteikia papildomo žavesio

„Manau, kad „Midsummer Vilnius“ festivalis yra vienas geriausių vasaros renginių sostinėje. Vilnius vasaros metu ganėtinai tuščias, o tokie festivaliai vilioja iš jo neišvykti. Buvau ne viename šių metų festivalio koncerte, planuoju apsilankyti ir kituose“, – sakė tinklaraštininkė Simona Burbaitė.

E. Genio/LRT nuotr. 

Ji pripažįsta, kad ir hiphopo ritmai, ir Andriaus Mamontovo su orkestru atliekami kūriniai Valdovų rūmų kieme skamba kiek neįprastai, tačiau labai gražiai: „Valdovų rūmų kiemas yra tiesiog fantastiškas ir labai jaukus. Nesvarbu, kokio stiliaus muzika čia skamba, ši vieta suteikia tam tikro žavesio ir kitokio skambesio.“

„G&G Sindikato“ koncerte S. Burbaitė lankėsi pirmą kartą ir džiaugiasi galėjusi išgirsti gyvai atliekamus kūrinius. „Galbūt nesu didžiausia grupės gerbėja, tačiau užaugau su šia grupe ir kai kurios dainos labai patinka“, – sakė žinoma mergina.  

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi