Kultūra

2018.07.20 11:33

Vilniuje pristatytas gatvės šokio spektaklis apie jauno žmogaus paieškas

Ketvirtadienį festivalyje „Midsummer Vilnius“ pristatytas šokio spektaklis „Šventasis pavasaris“. Airidos Gudaitės ir Lauryno Žakevičiaus, dar kitaip žinomų kaip „LowAir“ šokio teatro įkūrėjų, choreografija suvienija klasikinį, šiuolaikinį ir gatvės šokį, jiems artimos idėjos apie vartotojiškumą. Airida ir Laurynas Igorio Stravinskio kūrinyje „Šventasis pavasaris“ pasirinko nagrinėti temas, kurios šiandien vis dažniau užmirštamos: nekontroliuojamas vartotojiškumas, susvetimėjimas ir apatija.

Unikalia choreografija pasižymintis spektaklis kalba apie jauno žmogaus paieškas ir amžinųjų vertybių svarbą. „Skubėjimas, perdėtas individualumas, mados – tai tik keli dalykai jauno žmogaus kasdienybėje. Mes pradedame pamiršti paprastą bendravimą tarp žmonių, jis yra vis labiau nustumiamas į periferiją“, – pasakoja Airida. 

Autoriai, ruošdamiesi spektakliui, analizavo įvairias kūrinio „Šventasis pavasaris“ versijas, gilinosi į aukojimo ir pasiaukojimo tradicijas bei šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio narcisizmo apraiškas. „Šį kartą festivalyje pristatomas spektaklis bus sudarytas iš trečiojo sąstato šokėjų kartu su dviem naujais žmonėmis, kurie tik neseniai prisijungė prie trupės“, – sakė kūrėjai.

„LowAir“ dar ne taip seniai buvo suteiktas Vilniaus miesto šokio teatro vardas. Tai teatras, kuris Lietuvoje garsėja savo netradiciniu požiūriu į šokį. „LowAir“ teatras „underground“ šokio kultūrą perkelia į didžiąją sceną, propaguoja gatvės šokį.

„Anksčiau visi „LowAir“ žinojo kaip Airidą ir Lauryną. Dabar, kai teatrui yra suteiktas Vilniaus miesto teatro titulas, jaučiame didžiulę atsakomybę profesionaliai reprezentuoti miestą. Tai didelė garbė ir įvertinimas mūsų kuriamai kokybei“, – teigė Airida.