Kultūra

2018.07.18 22:48

Valdovų rūmų kieme „Freaks On Floor“ aukojo „Roko mišias“

Liepos 18 d., trečiadienį, Valdovų rūmų kieme – dar vienas festivalio „Midsummer Vilnius“ koncertas. Grupė „Freaks On Floor“ paruošė ypatingą koncertą pavadinimu „Roko mišios“, kuriame pasirodė ne tik grupės duetas – Justinas Jarutis ir Rokas Beliukevičius – bet ir styginių instrumentų grupė bei kiti bendražygiai.

Viena įdomiausių grupių

„Midsummer Vilnius“ festivalio vadovas Valdas Petreikis sako, kad „Freaks On Floor“ – viena įdomiausių roko grupių Lietuvoje: „Mane ši grupė žavi savo požiūriu į muziką, kaip ją kuria ir kaip atlieka. Šiais laikais visos grupės turi savo skambesį ir įvaizdį, o „Freaks On Floor“ stilius – labai gražus, jis tinka mūsų festivalio formatui.“

Anot V. Petreikio, „Freaks On Floor“ grupės sėkmės formulė – jų nuoseklumas. „Grupė turi užsitarnauti savo vardą, atrasti klausytojus, o tam reikia nuoseklumo, kantrybės, darbštumo. Ši grupė tai turi. Šį vakarą „Freaks On Floor“ koncertas vadinasi „Roko mišios“, tai aliuzija į tai, kas yra už mūsų, už Valdovų rūmų erdvės, juk čia pat – realus altorius. Tai bus graži programa“, – tikina pašnekovas.

V. Petreikis, E. Genio/LRT nuotr.

V. Petreikis, paklaustas apie festivalio sudarymo programą, aiškina, kad organizatoriai remiasi keliais atramos taškais: „Labai svarbus startas, pirmos savaitės penktadienio koncertas ir galiausiai – finalas. Šie trys koncertai turi būti itin ryškūs. Be to, jau esu minėjęs, kad mes norime švęsti Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį nestandartiškai. Netikėta buvo pirmojo koncerto metu Andriaus Mamontovo sudainuota „Geltona žalia raudona“. Labai lietuviška grupė yra „Skylė“, dainuosianti su choru „Ąžuoliukas“.

Linki grupei sėkmės ne tik Lietuvoje

Televizijos laidų vedėja Eglė Skrolytė tvirtina grupei „Freaks On Floor“ jaučianti ypatingus sentimentus. „Ne kartą buvau šios grupės koncerte, labai įdomu juos pamatyti tokioje romantiškoje erdvėje. Mane ši grupė žavi savo tikrumu, skambesiu, dažnai jų klausausi. Tai grupė, turinti plačias perspektyvas ir tikiuosi, kad jiems seksis ne tik Lietuvoje“, – viliasi pašnekovė.

E. Genio/LRT nuotr. 

Pasak E. Skrolytės, lietuviška muzika ją labai džiugina, o festivalyje „Midsummer Vilnius“ itin žavi ir erdvė – Valdovų rūmai: „Galėčiau pasakyti, kad erdvė – kone tobula. Tai labai svarbu, vieta turi daug įtakos. „Freaks On Floor“ yra rengę koncertą šv. Kotrynos bažnyčioje, o čia skambės dar kitaip – po žvaigždėtu dangumi, Vilniaus širdyje. Vien laukimas ir pasiruošimas eiti į šiuos koncertus – mažytė šventė.“