Kultūra

2018.07.16 13:27

NT rinkoje dirbančios vilnietės pomėgis – juvelyrika

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2018.07.16 13:27

Kas bendra tarp nekilnojamojo turto ir juvelyrikos? Viktorija Venclovaitė-Orkinė tikina, kad abi sritys kupinos kūrybos. Po darbo nekilnojamojo turto plėtros įmonėje ji skuba kurti autorinių juvelyrikos darbų ir teigia – taip gyvenanti visavertiškai.

Jei reikėtų klausti apie nekilnojamojo turto investicijas, V. Venclovaitė-Orkinė turbūt žinotų viską. Trumpai tariant, jos darbas yra organizuoti, sako vienoje didžiausių šalies nekilnojamojo turto plėtros bendrovių 13 metų su investiciniais fondais dirbanti V. Venclovaitė-Orkinė. Kažkada ji galvojo apie matematikės specialybę, tačiau nuo jos atkalbėjo tėvai matematikai. Tiesa, su skaičiais finansų vadybą baigusi Viktorija sako iki šiol draugaujanti ir turinti nuojautą, ar viskas su jais esą gerai.

Nekilnojamojo turto plėtrą Viktorija lygina su didele smėlio dėže, kurioje galinti nuolat rasti kažką naujo, o apčiuopiamą rezultatą matanti ne tik pati, bet ir visas miestas. Ir dar tikina – kūrybos čia daugiau nei galėtume įsivaizduoti – juk žemės sklype gali atsirasti bet koks ir bet kokios paskirties pastatas, jau nekalbant apie visus organizavimo procesus.

Kūrybos Viktorijos gyvenime pastaraisiais metais atsirado dar daugiau – mat moteris pasinėrė į juvelyrikos studijas, pradėjo kurti papuošalus ir atidarė juvelyrikos galeriją. Šios istorijos pradžia siekia dar Viktorijos studijų metus, kai pagal mainų programą besimokydama Švedijoje vieną dieną pamatė būsto kambario draugės parsineštą pasigamintą žiedą.

Išsamiau apie vilnietės pomėgį – Ievos Žigaitės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.