Naujienų srautas

Kultūra2018.07.15 10:10

Šeštadienis festivalyje „Velnio akmuo“ – diskusijos apie muzikos ateitį ir įspūdingi pasirodymai

Liepos 14 d., šeštadienį, Anykščiuose vykstančiame festivalyje „Velnio akmuo“ dalyviai galėjo klausytis įvairių diskusijų apie muziką Lietuvoje, dalyvauti kūrybiniuose užsiėmimuose ir stebėti tiek lietuviškų, tiek užsienio muzikos grupių pasirodymus.  

„Velnio akmens“ lankytojus kvietė pasakojimas apie gitaras – iš instrumentų meistrų lūpų norintieji galėjo išgirsti apie gitaros fiziką, gamybą ir naudingus patarimus. Vėliau vykusioje diskusijoje keltas klausimas, ar radijas vis dar aktualus ir kokia jo ateitis. Kalbėta ir apie Lietuvos alternatyvią muziką – kaip ji suvokiama, kokios grupės atstovauja alternatyvią sceną ir kaip joms sekasi.

Diskusijoje „Lietuviška alternatyva: tarp popso ir pogrindžio“ dalyvavusi muzikos apžvalgininkė Emilija Visockaitė teigė, kad nereikia bijoti muzikos tapsmo populiaria. Anot E. Visockaitės, kad ir kokia alternatyvi būtų muzikos grupė, jai svarbus dėmesys iš klausytojų. Kaip lietuvišką alternatyvios muzikos grupę apžvalgininkė įvardijo „Garbanotą bosistą“, kurie dažnai keliauja muzikuoti į užsienį ir susilaukia dėmesio ten.

Grupės „Sheep got waxed“ narys Paulius Vaškas kalbėjo apie tikslą kuo dažniau koncertuoti užsienio festivaliuose, nes tai atveria itin daug galimybių. Povilas Vaitkevičiaus iš grupės „Vilkduja“ pasakojo, kad muzikuoti užsienyje sunkiau dėl lietuviškai atliekamų kūrinių: „Dainuojame lietuviškai ir tai didžiausias barjeras.“

E. Visockaitė, kalbėdama apie muzikantų įsitraukimą į socialinius tinklus, teigė, kad daugelis užsienio grupių ir atskirų atlikėjų tai puikiai išnaudoja. „Man patinka, kai muzikantai turi savo rašymo stilių socialiniuose tinkluose. Jei muzika turi stilių, tai ir pranešimas galėtų išsiskirti ir atitikti grupę. Benas Aleksandravičius iš grupės „Ba“ mėgsta išraiškingus pranešimus, kai kas nors jį sujaudina. Aš to pasigendu iš kitų, manau, kad atlikėjai turi reikšti savo nuomonę“, – aiškino muzikos apžvalgininkė

Šeštadienį festivalyje „Velnio akmuo“ koncertavo tokios grupės kaip „Colours of bubbles“, „First hate“, „Brutus“, „Night demon“, „Skeletonwitch“ ir kt.

Festivalio akimirkos – LRT fotografo E. Genio nuotraukų galerijoje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi