Kultūra

2018.07.10 15:22

Londono architektūros festivalyje – lietuvės provokacija

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2018.07.10 15:22

Londono architektūros festivalyje lietuvė į vieną centrinių Londono vietų atvežė dalelę lietuviško miško. Kraštovaizdžio architektė Sigita Simona Paplauskaitė teigia norėjusi priversti praeivius pasvarstyti, ar nuolat naujais pastatais besipildančiame mieste žmonės nepamiršo, iš kur atėjo – natūralios gamtos.

Londono architektūros festivalis šiemet pasiūlė apie 400 projektų įvairiausiose miesto erdvėse. Lietuvė S. S. Paplauskaitė festivalyje debiutavo su mišką primenančia instaliacija. Kraštovaizdžio architektė savo paviljonu siekė atkreipti dėmesį į sparčią miestų plėtrą ir jos įtaką žmogui, gamtai. Šių metų Londono architektūros festivalio tema – „Identitetas“, o architektės darbas pasirinktas kaip dar daug miškų išsaugojusios Lietuvos atspindys. Instaliacija iš išorės priminė įprastą Londono vaizdą – statybvietę, o namelio viduje menininkė sukūrė Lietuvos miško aplinką.

Londono miestas leido instaliaciją statyti tarp Šventojo Pauliaus katedros ir „Tate Modern“ galerijos. Menininkė teigia, kad laukė įvairių reakcijų, tikėjosi, kad praeiviai jos projektą gali sutikti priešiškai, tačiau nustebo, kad visi užėję į namelį buvo palankūs.

Išsamiau apie lietuvės projektą Londone – Monikos Petrulienės pasakojime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.