Kultūra

2018.07.10 16:16

Atskleidė, kuo nustebins festivalis „Midsummer Vilnius“

 „Džiugu, kad žmonės, pasilikę Vilniuje, turi galimybę džiaugtis ne tik muzika, bet kitokių meno šakų renginiais“, – portalui LRT.lt sako kultūrinių laidų vedėja Gerūta Griniūtė. Šiltais vasariškais vakarais po atviru dangumi kartu pasimėgauti pakvies jau trečius metus iš eilės rengiamas festivalis „Midsummer Vilnius“, kuriame vyks ne tik šiuolaikinės ir klasikinės muzikos koncertai, bet ir kiti renginiai.  

Šiemet naują kultūrinę programą paruošęs renginys pristatys 10 įvairaus meninio spektro pasirodymų – LDK Valdovų rūmų kieme skambės ne tik šiuolaikinė muzika, bet ir operiniai garsai, pasidžiaugti spektakliu taip pat galės teatro mylėtojai.

„Midsummer Vilnius“ tikisi suvirpinti visų melomanų širdis – festivalyje pasirodys ir Lietuvos, ir užsienio atlikėjai. Organizatorių paskelbtame atlikėjų sąraše puikuojasi garsūs vardai: Andrius Mamontovas, „G&G Sindikatas“, „Freaks On Floor“, Alina Orlova, švedų grupė „Little Dragon“, norvegų smuikininkė Mari Samuelsen ir daugelis kitų.

Vėlyvą antradienio rytą renginio organizatoriai su Bernardinų sode susirinkusiais svečiais pasidalino paskutinėmis festivalio naujienomis. Į renginį atvykstančius svečius pasitiko meistriškai atliekama pianisto, neseniai išleidusio savo pirmąjį solinį albumą, Giedriaus Nako muzika.

Festivalio vadovas ir iniciatorius Valdas Petreikis pristatė renginio leidinį: „Kiekvienais metais stengiamės sukurti kažką naujo, šįkart išleidome pirmą oficialų festivalio leidinį. Jame yra viskas, kas yra svarbiausia – laikas, vieta, oras, bilietai, programa, draugų rekomendacijos, atlikėjų interviu.“

Elektroninę leidinio versiją jau galima rasti ir internete: http://bit.ly/MSVFleidinys

Dainiaus Putino nuotr.

Festivalio organizatoriai surengtuose šventiškuose pusryčiuose paminėjo ir kitas svarbias detales: būtent renginio metu dainininkas Andrius Mamontovas pirmą kartą koncertuos su orkestru.

Tiesa, nauji išbandymai laukia ir  grupės „Freaks On Floor“ narių – jie pirmą kartą koncertuos akomponuojami styginių instrumentų. „Mums patinka groti neįprastose vietose, tai suteikia muzikai visai kitokį jausmą, kitokią vibraciją“, – sakė grupės lyderis Justinas Jarutis.

Vieną iš „Midsummer Vilnius“ koncertų vesianti LRT laidų vedėja Gerūta Griniūtė tikino, kad vilniečiams, ieškantiems kokybiškų vasariškų pramogų, iš miesto išvažiuoti nebūtina: „Ir mieste tikrai turime, ką veikti. Kasmet daugėja kokybiškas programas siūlančių festivalių, džiugu, kad žmonės, pasilikę Vilniuje, turi galimybę džiaugtis ne tik muzika, bet kitokių meno šakų renginiais. Mane, kaip kultūrinės žiniasklaidos atstovę, tai įkvepia.“

G. Griniūtė sakė mėgstanti įvairių žanrų muziką. „Greta klasikinės klausausi įvairios muzikos: nuo džiazo ar roko – iki elektroninės. Stengiuosi pažinti ir aprėpti kuo daugiau. Jei paklaustumėte, kuri daina paskutinė skambėjo mano asmeniniame grojaraštyje, galiu atsakyti – Ninos Simone atliekama George‘o Harrisono „Here Comes The Sun“, – šypsojosi G. Griniūtė.

Artimiausiu metu šių „Midsummer Vilnius“ koncertų įrašus galėsite išvysti ir kanale LRT KULTŪRA: Mari Samuelsen ir NIKO, Low Air „Šventasis Pavasaris“, Alina Orlova, „Opera po žvaigždėmis“, Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ su berniukų ir jaunuolių choru „Ąžuoliukas“.