Kultūra

2018.07.10 14:10

Antrąją „Loftas Fest“ naktį vainikuos elektroniką grojanti grupė „dOP“

LRT.lt2018.07.10 14:10

Rugsėjo 8-ąją, šeštadienį, Vilniuje dvi dienas vyksiantis muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest`18“ taps elektronikos vakarėliu iki paryčių. Vieni laukiamiausių jo dalyvių – elektroninės muzikos kūrėjai iš Prancūzijos – „dOP“, rašoma pranešime spaudai.


„dOP“ trijulė – vaikystės draugai Damienas, Clementas ir Jaw, ne vienus savo kūrybos metus buvo dedikavę Paryžiaus hiphopo scenai, tačiau ilgainiui viską nukonkuravo „house“ ir techno muzikos žavesys. Bėgant laikui keitėsi ne tik muzikinis stilius, bet ir grupės sąstatas – Clementą pakeitė Fabienas Leseure, o Paryžių pakeitė elektroninės muzikos sostinė – Berlynas.

Šie pokyčiai „dOP“ tapo nauja era, įkvėpusia įkurti net savo įrašų kompaniją „dOP Only“.

2010 metais „dOP“ išleido debiutinį, pirmąjį ir kol kas vienintelį pilną albumą „Greatest Hits“. Panašu, kad vaikinams gerokai labiau patinka EP formatas – šių „dOP“ diskografijoje galima suskaičiuoti jau virš dešimties.

Be sėkmingų įrašų, gerai „dOP“ reputacijai ypatingą reikšmę teikia gyvi jų pasirodymai. Ne veltui, net trejus metus iš eilės „Resident Advisor“ juos įtraukė į geriausių gyvų pasirodymų topą. Kalnas elektroninių prietaisų, įvairūs muzikos instrumentai, intriguojantys skambesiai ir ausis prikaustantis vokalas – tai išskirtiniai „dOP“ bruožai, dėl kurių juos vertina ne tik klausytojai, bet ir muzikos kritikai.

Kartu su „dOP“ rugsėjo 8 d. menų fabriko „Loftas“ organizuojamame „Loftas Fest“ pasirodys ir vokiečių elektroninės muzikos atlikėjas Christianas Löffleris bei daug kitų. Visi atlikėjai bus paskelbti netrukus.

Šiemet „Loftas Fest“ vyks rugsėjo 7–8 dienomis ir žada dvi dienas ir naktis muzikos, meno ir pramogų gausos. Nuo įdomiausių Lietuvos ir užsienio grupių koncertų iki meno performansų, tarptautinės gatvės meno galerijos po atviru dangumi, naktinio kino teatro, vinilų turgaus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.