Kultūra

2015.09.08 13:45

Iš druskos kūrė ne tik skulptūras (nuotraukos)

Gerūta Griniūtė, LRT.lt2015.09.08 13:45

Druskininkus nuo antradienio gaubusi druskos migla šeštadienį ims sklaidytis – penktadienio vakarą baigiasi keturias dienas trukusi meno laboratorija „Druskos metamorfozės“.

Druskininkus nuo antradienio gaubusi druskos migla šeštadienį ims sklaidytis – penktadienio vakarą baigiasi keturias dienas trukusi meno laboratorija „Druskos metamorfozės“. 

Aštuoni menininkai iš Alytaus ir Druskininkų savo kūrybinėms idėjoms įkūnyti naudojo įvairių atspalvių ir pavidalų druską. Iš presuotos, smulkintos druskos ir jos luitų buvo kuriami mažosios skulptūros darbai, suvenyrai. 

„Tai – ne skulptorių, o daugiau menininkų pleneras. Medžiaga yra netradicinė, todėl norėjome, kad ir menininkai būtų netradiciniai, su „paplaukusiomis“ idėjomis. Atradome fantastiškų kūrėjų“, – LRT.lt portalui pasakojo projekto vadovė, Druskininkų kultūros centro direktorės pavaduotoja Danguolė  Žėkienė. 

Pašnekovės teigimu, šiemet druskos skulptūrų kūrybinės dirbtuvės pirmą kartą viliojo lankytojus ne tik apsižvalgyti, bet ir išsitiesti patogiuose krėsluose, užsukus į specialų druskų kambarį. „Kai menininkai ima gręžti luitus, aplink sklando druskos debesys. Todėl lankytojus kvietėme pakvėpuoti ta druska – kvėpavimo takams ji labai naudinga. Juk ne visuomet pasitaiko tokia galimybė“, – sakė D. Žėkienė. 

Taip pat lankytojai buvo kviečiami atsipalaiduoti ir pamirkyti kojas druskų tirpale. „Kiekvienas žiūrovas galėjo pasidaryti sau patinkantį įvairios koncentracijos druskos tirpalą iš tos pačios druskos, kurią mes naudojome plenerui“, – tikino projekto vadovė. 

Penktadienio vakarą meninės laboratorijos „Druskos metamorfozės“ uždarymo renginyje veiks druskos darbų paroda, bus rengiamas aukcionas, kurio metu žiūrovai galės įsigyti jiems labiausiai patikusių kūrinių. 

„Druskos metamorfozės“ organizuojamos penktąjį kartą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt